Popołudnia Odkrywców w Centrum Nauki i Techniki EC1

Skoro wakacyjne półkolonie w Centrum Nauki i Techniki EC1 przyniosły i Wam i nam tyle radości – dlaczego nie kontynuować naszej wspólnej zabawy również w czasie roku szkolnego?

Popołudnia Odkrywców w CNiT EC1 to trzy godziny wypełnione mądrymi atrakcjami – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska, kierownik Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. – Podczas zajęć dostępnych od wtorku do piątku dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanych wychowawców, są bezpieczne i spędzają czas wesoło i rozwijająco. Budując tę ofertę wykorzystaliśmy nasze doświadczenie z dwóch lat wakacyjnych półkolonii, które z sukcesem przeprowadziliśmy.

 

| Kliknij i kup bilet jednorazowy lub karnet na 10 spotkań |​

 

Popołudnia Odkrywców w Centrum Nauki i Techniki EC1

 

Nasi prowadzący to doświadczeni i doskonale przeszkoleni opiekunowie. Oczywiście wielkimi atutami naszej oferty są stałe wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1. Podróż, na którą zapraszamy naszych podopiecznych zaczyna się w węglowej elektrowni z początku XX wieku, aby – śledząc rozwój wiedzy i cywilizacji – zabrać ich w otchłanie Kosmosu. W całej Łodzi trudno o biuro podróży, które w ciągu zaledwie kilku godzin zabierze Was na wycieczkę w czasie i przestrzeni – na taką skalę!

 

| Kliknij i kup bilet jednorazowy lub karnet na 10 spotkań |​

 

🔹 Popołudnia Odkrywców odbywają się od wtorku do piątku w godz. 15:00 – 18:00. Pierwsze zajęcia już we wtorek 6 października!
🔹 dziecko można przyprowadzić o dowolnej porze między 15:00 a 18:00,
🔹 z oferty można korzystać codziennie, co drugi dzień albo w razie chęci lub potrzeby,
🔹 Popołudnia Odkrywców są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat,
🔹 każdy dzień to inny temat ogólny zajęć
🔹 …atrakcje z tygodnia na tydzień również się zmieniają!
🔹 karnet na 10 wejść jest ważny do 30 grudnia 2020 r.
🔹 liczba uczestników jest ograniczona do 10 osób w danym dniu,
🔹 dostępne są zarówno bilety jednorazowe na wybrany dzień jak i karnety na 10 spotkań,
🔸 | Kliknij i kup bilet jednorazowy lub karnet na 10 spotkań |

 

          We wtorki odkrywamy w sobie ASTRONOMÓW I ASTRONAUTÓW          

Dzięki odpowiednio dobranym grom i zabawom edukacyjnym dzieci odkryją piękno Wszechświata i zdobędą wiedzę o różnych obiektach i zjawiskach astronomicznych. Prezenterzy Planetarium, którzy poprowadzą zajęcia, opowiedzą o gwiazdach i planetach i postarają się zaspokoić ciekawość młodych odkrywców Kosmosu.

 

          W środy odkrywamy w sobie MYŚLICIELI I ARTYSTÓW          

W środy czeka nas niezwykła podróż przez historię, malarstwo, literaturę i tradycję. Dzieci poznają różnorodne techniki rękodzielnicze (tkactwo, kolaż sensoryczny, malowanie, wydrapywanki, dzieła z filcu, rzeźbienie w masie solnej, ręczny druk 3D i inne), ćwiczą swoje manualne umiejętności pobudzając wyobraźnię i kreatywność.

 

          W czwartki odkrywamy w sobie KONSTRUKTORÓW I WYNALAZCÓW          

W czwartki wyruszamy w świat konstrukcji i wynalazków, samodzielnie tworząc wysokie budowle z patyczków, składając mechanizmy z kół zębatych, projektując skomplikowaną drogę kulki przez wiele przeszkód i wiele innych zabaw dla przyszłych inżynierów. Zaglądamy też do wnętrz maszyn i urządzeń znajdujących się w Centrum Nauki i Techniki EC1, poznając ich budowę i zasady działania.

 

          W piątki odkrywamy w sobie NAUKOWCÓW I BADACZY          

W piątki sprawdzimy, niczym mali naukowcy, jak działa świat! Będziemy dociekać przyczyn i skutków, poszukując odpowiedzi na dziwne pytania. Przyjrzymy się temu, co widać pod mikroskopem, rozpoczniemy obserwacje naukowe kiełkujących nasion, zastanowimy się czym są pyłki i do czego są potrzebne roślinom. Wykonamy wspólnie proste i efektowne eksperymenty w Pracowni Alchemika oraz nowoczesnych laboratoriach.

 


Jednorazowy bilet kosztuje 30 zł / os., zaś karnet na 10 wejść – 270 zł / os. Karnety należy wykorzystać do 30 grudnia 2020 r. Oba rodzaje wejściówek są dostępne w kasach stacjonarnych oraz przez Internet.

⛹‍♀ Polecamy następujące wejścia piesze na teren kompleksu EC1 Łódź:
• od ul. Barbary Sass-Zdort (od strony ul. Jana Kilińskiego);
• od skrzyżowania ulic Juliana Tuwima i Dowborczyków.

🅿 Okolice Centrum Nauki i Techniki EC1 są objęte strefą płatnego parkowania, ale w soboty postój jest bezpłatny. Można skorzystać z miejsc parkingowych na sąsiednich ulicach lub na dworcu Łódź Fabryczna. Posiadamy również parking dla naszych gości (za okazaniem biletu), który znajduje się na ul. Dowborczyków 7.

☎ Dodatkowych informacji udziela Dział Obsługi Klienta EC1:
• tel. (+48) 42 600 61 00 wew. 1
• e-mail: informacja@ec1lodz.pl