Otwarcie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w październiku 2023!

 

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej oficjalnie otworzy się w październiku 2023 r. Pierwszych gości zaprosimy w weekend 6-8.10.

 

 

 

Data otwarcia Centrum została sparowana z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier. Fani komiksów i gier, którzy przybędą na 34. MFKiG z całej Polski, będą mieli okazję uczestniczyć także w inauguracji ekspozycji stałej w EC1 Łódź. Czeka nas wyjątkowe święto kultury popularnej, dwa równoległe scenariusze celebracji: festiwalowy i (quasi)muzealny. Łódź zostaje stolicą komiksu, wytrwale dziergając nowe oblicze historii miasta. W końcu w roku 2023 otworzy się pierwsza w Polsce instytucja w takiej skali poświęcona komiksowi i grom, ścigająca się pod względem atrakcyjności oferty z czołowymi placówkami z Europy.

 

Jakie opowieści na Ciebie czekają?

 

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 to różnorodna i jakościowa oferta. Odwiedzający będą mogli doświadczać kultury popularnej w kompleksowy sposób, także korzystając z licznych atrakcji interaktywnych. Projektowana przestrzeń ma mało wspólnego z tradycyjnymi salami wystawienniczymi. W Centrum znajdziemy zdumiewające instalacje - wszystko na poziomie, który jeszcze do niedawna w ogóle nie był dostępny dla instytucji w Polsce. Bo wizyta w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej to nie zwiedzanie - to przygoda!

 

W Centrum zostanie otwarta Strefa Retro, która proponuje podróż do lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w., kiedy rozkwitała w Polsce specyficzna kultura gamingowa. Będziemy mogli zajrzeć do barakowozu z automatami i przypomnieć sobie jak wyglądały amigi, commodore, ówczesne joysticki itd. Nie zabraknie też lokalnego Pegasusa.

 

W EC1 Łódź będziemy jednak poruszać się także po całkiem współczesnych kontekstach. We współpracy strategicznej z CD PROJEKT RED powstała ścieżka opowiadająca o tym, jak tworzyć gry wideo. Wieloetapowa rozgrywka, oparta na świecie z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, pokazuje najważniejsze kroki w pracy twórczej gamedevu. Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej stawia także na innowacyjną rozrywkę, choćby w ramach escape roomu w warunkach rozszerzonej rzeczywistości.

 

W nowej instytucji nie zabraknie oczywiście komiksów! Ekspozycja stała będzie opowiadać o tworzeniu tego medium: scenariuszach, gatunkach itp. Każdy zwiedzający będzie mieć także możliwość spędzania czasu wolnego w niezobowiązujący sposób (w komikstece i kawiarni). Kompletna opowieść wraz z atrakcjami towarzyszącymi - kadr po kadrze - zmierza do punktu kulminacyjnego akcji: w październiku 2023!

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na STRONĘ.