Czym zaskoczy nas wrześniowa oferta EC1 Łódź?

 

Harmonogram wydarzeń w EC1 Łódź jak co miesiąc wypełniamy po brzegi.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

 

 

 

 

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do odwiedzenia swojej ekspozycji. Jak zawsze od wtorku do niedzieli na wszystkich gości czekają trzy wystawy stałe, ukazujące historię byłej łódzkiej elektrowni oraz rozwój wiedzy i cywilizacji, a także ciekawe seanse pod kopułą w Kinie Sferycznym. Od września zapraszamy wszystkie grupy zorganizowane do skorzystania z naszej oferty szkolnej. W tym roku przygotowaliśmy pięć ciekawych propozycji zajęć. W programie m.in. wizyty w laboratoriach, warsztaty z edukacji ekologicznej, zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 z przewodnikiem oraz całodniowe pakiety atrakcji.

 

<< Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące oferty >>

 

 

 

 

 

EC1 Nakręca rusza szlakiem filmowych produkcji Oscarowych. Razem z Zarządem Zieleni Miejskiej - Oddział Zielona Łódź zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce rowerowej, która w niedzielę 11 września 2022 o godz. 12:00 startuje spod Centrum Nauki i Techniki EC1. Przemierzając miasto na dwóch kółkach dojedziemy do miejsc, w których kręcone były sceny do słynnych polskich filmów nominowanych do prestiżowej nagrody filmowej. Dodatkowo odwiedzimy takie wizytówki miasta jak m.in. pałac Scheiblera, Muzeum Kinematografii i Muzeum Włókiennictwa, czy stary cmentarz Żydowski. O ciekawostki i opowieści w trakcie przejazdu zadbają pracownicy Centrum Nauki i Techniki, którzy dla każdego z uczestników przygotowali pamiątkowe upominki z wycieczki. Centrum Nauki i Techniki EC1 przygotowało również vouchery dla rowerzystów, które w promocyjnej cenie - 10 zł, dają możliwość zwiedzenia ekspozycji w dowolnym terminie.

 

 

 

 

Zapraszamy na wrześniowy Wieczór dla Dorosłych do Centrum Nauki i Techniki EC1. Tym razem widzimy się 30 września o godz. 19:00. Podczas spotkania zatytułowanego Intensywne opady i długotrwałe susze – adaptacja do zmian klimatu poprzez zarządzanie wodą, poruszymy istotny temat zmian klimatycznych. Razem z prof. dr hab. Tomaszem Jurczakiem z Uniwersytetu Łódzkiego zastanowimy się jak radzić sobie z tym problemem oraz poszukamy rozwiązań na zmiany w systemie przyrodniczym dotyczącym gospodarki wodnej.

 

<< BILETY >>

 

 

 

 

Ulica Żywiołów EC1 zaprasza wszystkie dzieci do naukowej zabawy. Na trzech piętrach wystawy nawiązującej do żywiołów: wody, ognia, powietrza, ziemi i życia na najmłodszych czekają interaktywne eksponaty oraz stanowiska sprawnościowe, które będą wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. 3 i 4 września podczas pożegnania wakacji na Ulicy Żywiołów zapraszamy do udziału w Weekendzie Gier Retro. Razem z naszymi gośćmi “popstrykamy” na torze do kapsli i pogramy w gumę, pokazując dzieciom, jak w czasach bez Internetu, gier komputerowych i smartfona rodzice spędzali wolne chwile. Dodatkowo zachęcamy do skorzystania z oferty Uniwersytetu Żywiołów - wyjątkowych lekcji dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Zajęcia opierają się na podstawie programowej przewidzianej dla konkretnego etapu edukacji. Wraz z uczestnikami podążymy tropem tematu przewodniego, wykonując zadania, przeprowadzając obserwacje, zadając pytania i szukając na nie odpowiedzi, ucząc się poprzez praktykę i zabawę.

 

<< Więcej informacji o ofercie >>

 

 

 

 

Wrzesień w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej pod znakiem festiwali. Jako pierwszy  Promised Land Art Festiwal - impreza skierowana do profesjonalistów z branży kreatywnej. Pomiędzy 31 sierpnia a 4 września zapraszamy do wzięcia udziału w  panelach dyskusyjnych i wykładach, poruszających tematy związane z tworzeniem gier, filmów, animacji oraz szeroko pojętej popkultury. Obecni w trakcie wydarzenia rekruterzy i rekruterki z branży gier podpowiedzą chętnym jak zacząć w niej karierę, a partnerzy technologiczni wydarzenia przedstawią najnowsze rozwiązania i narzędzia, które napędzają rozwój branży kreatywnej. Wśród prelegentów takie znane nazwiska jak: Grzegorz Rosiński, Anna Podedworna, czy Stan Just. Wydarzenie zakończy Promised Land Open Day - skierowany do wszystkich osób zainteresowanych światem branży kreatywnej, chcących rozpocząć w niej karierę i rozwijać umiejętności. Organizatorem Promised Land jest studio CD PROJEKT RED, twórcy gry Cyberpunk 2077 i serii gier Wiedźmin. Patronem wydarzenia jest Miasto Łódź i „EC1 Łódź – Miasto Kultury”.

 

<< Dokładny program festiwalu oraz bilety na stronie >>

 

Największy w Polsce festiwal komiksu, rozrywki elektronicznej i gier planszowych – po pandemicznych obostrzeniach - wraca na dobre. 24-25 września w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się 33. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Bezsprzecznie największą gwiazdą wrześniowej imprezy będzie twórca ilustracji do plakatu festiwalu - Kim Jung Gi –  artysta podziwiany przez rzesze grafików na całym świecie. Na publiczność czekają: spotkania z twórcami komiksu z całego świata, strefa autografów, targi komiksowe, warsztaty praktyczne ze znanymi rysownikami i scenarzystami, wystawy, prelekcje, konkursy i wiele innych. Nowością będzie strefa literacka poświęcona twórczości J. R. R. Tolkiena ze specjalnym konkursem cosplay odnoszącym się do twórczości tego pisarza.

 

<< Szczegóły i bilety >> 

 

 

 

 

Zachęcamy do poznania niezwykłej tradycji filmowej Łodzi, przemierzając miasto wraz z przewodnikiem Spacerem Łódź Oscarowa. Trasa ukazuje łódzkie lokacje, pojawiające się na ekranie w nagradzanych filmowych produkcjach, a także daje szansę na zobaczenie oryginalnej statuetki Oscara. Wszystkie spacery rozpoczynają się na Piotrkowskiej 28 pod Informacją Turystyczną, gdzie również można zakupić bilety na zwiedzanie. Zapraszamy 10 i 24 września o godz. 16:00.

 

 

 

 

UWAGA !!! ZMIENIONA DATA WYDARZENIA GREAT SEPTEMBER NA 20-22 PAŹDZIERNIKA.

 

Zapraszamy na drugą edycję Street Food Polska Festival. Już od 9 do 11 września przed Centrum Nauki i Techniki EC1 zaparkują najlepsze food trucki z kuchnią z różnych stron świata. W programie dania kuchni hiszpańskiej, amerykańskiej, azjatyckiej i polskiej. Potrawy mięsne i wegetariańskie, coś na słodko i słono. Ucztujemy w piątek od 14 do 21, sobotę od 11 do 21 i niedzielę od 11 do 19. Najwyższa jakość gwarantowana.

 

            Sztuka światła po raz kolejny odmieni EC1 Łódź. Już 23-25 września w ramach Light Move Festiwal zachęcamy do oglądania trójwymiarowych mappingów, projekcji, instalacji świetlnych i iluminacji na budynkach naszego kompleksu. W tym roku wydarzenie przyjmuje jeszcze głębszy wymiar, gdyż tematem przewodnim Light Move Festival jest Przebudzenie. Jego motyw pojawi się w pracach artystów, którzy podejmą próbę odnalezienia punktu zwrotnego prowadzącego do pełniejszej i bardziej twórczej egzystencji.

 

<< Szczegóły wydarzenia na stronie >>