Noc Muzeów 2019 w EC1 Łódź

Noc Muzeów to absolutnie wyjątkowe wydarzenie w naszym kraju i rzecz jasna w Łodzi. Podobnie jak w poprzednich latach otwieramy dla Was Centrum Nauki i Techniki EC1. Za symboliczną złotówkę od osoby!

Zabierzemy Was w podróż po tajnikach najstarszej łódzkiej elektrowni, przyjrzymy się rozwojowi wiedzy i cywilizacji a na koniec zaprosimy na wyprawę do krańców Wszechświata - w strefie Głębokiego Kosmosu. Bedzie też czynna kawiarnia Roz/dzielnia, w której można się posilić i napić kawy, herbaty czy soków.
Sugerujemy zarezerwować na zwiedzanie co najmniej półtorej godziny, szybsze obejrzenie naszego Centrum to sport ekstremalny. ;-) 

 

Noc Muzeów w EC1 Łódź

 

Sześć kondygnacji Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie dostępnych dla zwiedzających. Wyjątkami będą strefy "Człowiek w Kosmosie" i "Nanolaboratorium" oraz - ze względu na bezpieczeństwo naszych gości - taras widokowy na chłodni kominowej. 

Oczywiście jesteśmy przystosowani do potrzeb osób niepełnosprawnych o zmniejszonej mobilności lub niewidomych. Na terenie całego Centrum znajdziecie również mnóstwo miejsc krótkiego wypoczynku na wygodnych sofach. Rodzicom i opiekunom najmłodszych dzieci przypominamy, że w Centrum mamy wiele miejsc z przewijakami - nasi pracownicy wskażą na życzenie najbliższe z nich.

W sobotę 18 maja 2019 r. otwieramy drzwi później niż zwykle, bo o godz. 17:00. Za to zwiedzanie będzie możliwe aż do 1:00 w nocy!

W niedzielę ze względów technicznych Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie czynne w godz. 12:00 - 20:00, natomiast Planetarium EC1 pracuje w cały weekend tak jak zwykle, do 19:00. Do zobaczenia!

----------------------------------------------
Prosimy koniecznie zapoznać się z regulaminem kompleksu EC1 Łódź, który jest dostępny pod tym adresem.