Mural według projektu Kim Jung Gi gotowy!

Fantastyczne stworzenia i jak je znaleźć w zabytkowej elektrowni?
Mural według projektu Kim Jung Gi nadał ostateczny wygląd budynkowi Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1!

 

 

W trakcie ostatnich 2 tygodni na chłodniach kominowych pośrodku kompleksu EC1 Łódź pojawiły się smoki, tygrysy i wiele innych fantastycznych stworzeń. Wszystko  obok ludzi oraz technologii zmieniającej się zgodnie z akcją malowidła według projektu Kim Jung Gi — artysty światowej sławy.

— Przeniesienie płaskiego rysunku na walcowatą elewację odtworzonych chłodni kominowych było nie lada wyczynem. Wszystko zaczęło się od żmudnej pracy przy komputerze, gdy dostosowywaliśmy nieduży rysunek do przeniesienia na dwa wielkie walce — wyjaśnia Paweł Gregor, Kierownik Wykonawczy przedsięwzięcia — Kiedy staliśmy już na rusztowaniu, musieliśmy tak dostosować sposób malowania, by jak najlepiej oddać kreskę Kim Jung Gi.

 

Mural wg projektu Kim Jung Gi na budynkach Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

 

Kim Jung Gi to artysta podziwiany przez rzesze grafików na całym świecie. Jego talent, umiejętności i niezwykła pamięć, dzięki której potrafi narysować wszystko  co zobaczy i to bez żadnej pomocy wizualnej  sprawiają, że często bierze udział w spotkaniach, podczas których rysuje na żywo i na oczach publiczności. Jest niezwykle precyzyjny, doskonale zna się na ludzkiej i zwierzęcej anatomii, z zegarmistrzowską precyzją dba o detale.

— Całej naszej ekipie, która liczyła pięć osób — dodaje Piotr Kiernicki, wcześniej odpowiedzialny za powstanie łódzkiego muralu z Wiedźminem w roli głównej — zależało, by na CKiNI EC1 odwzorować sposób rysowania z projektu. Było to duże wyzwanie artystyczne, ale wszyscy wychowaliśmy się na twórczości Kim Jung Gi, co nas szczególnie motywowało do najlepszego przeskalowania graficznej opowieści o ludziach, którzy przez wieki kradną smocze jaja.

 

Mural wg projektu Kim Jung Gi na budynkach Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

 

Powstające Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 od teraz ma swoją wizytówkę w postaci wielkoformatowego muralu znajdującego się w przestrzeniach wejścia. Monochromatyczne malowidło stworzone za pomocą czarnych i białych pociągnięć pędzlem liczy sobie 650 m2 i ułatwi identyfikację budynku CKiNI EC1 jako miejsca powiązanego z mediami wizualnymi, a w szczególności z komiksem i grami komputerowymi  — mówi Adam Radoń, kierownik jednostki.

Mural najlepiej zacząć oglądać z daleka, bo wtedy doskonale widać przestrzeń między najważniejszymi figurami malowanej opowieści — podkreśla Gregor. — Wtedy też bryła tych postaci jest niemal namacalna. Jednak, by dokładnie rozszyfrować historię uwiecznioną na zewnątrz CKiNI EC1, trzeba się przybliżyć do walcowatych ścian i dokonywać indywidualnych odkryć.

Oryginał pracy, na podstawie której powstał mural, będzie można obejrzeć w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, które zostanie otwarte w 2023 r.

 

Mural wg projektu Kim Jung Gi na budynkach Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

 

Mural można oglądać bezpłatnie w samym sercu Łodzi - przy ul. Targowej 1/3. Polecamy wejście piesze od skrzyżowania ulic Tuwima i Dowborczyków - wówczas walce dawnych chłodni kominowych znajdziecie bez problemu po prawej stronie. Kliknij tutaj i zaplanuj wizytę!