Lekcja z wystawą "Sztuka DC. Świt superbohaterów"

Drodzy Nauczyciele!

Do 2.02.2020 w EC1 Łódź gościć będzie wyjątkowa wystawa „Sztuka DC. Świt superbohaterów”. Przedstawi ona historię współczesnego fenomenu popkulturowego, jakim są superbohaterowie: Batman, Wonder Woman czy Superman i całe uniwersum stworzone przez twórców gatunku superbohaterskiego: DC Comics. Na ekspozycje składają się oryginalne kostiumy i rekwizyty filmowe, plansze komiksowe, szkice koncepcyjne i projekty scenograficzne.

Od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych) dla grup szkolnych prowadzone będą warsztaty artystyczno-plastyczne związane z tematyką wystawy. Poprowadzą je profesjonalni animatorzy, o godzinie 10:30 i 13:00. Czas trwania warsztatu to od 90 do 120 minut z wliczoną przerwą, a poziom zajęć oraz sam scenariusz zostanie dostosowany do grupy wiekowej dokonującej zakup. Koszt warsztatów to 15 zł. Rejestracja w systemie biletowym EC1 oraz telefonicznie.

Przedstawiamy także scenariusz zajęć, które możecie Państwo samodzielnie przeprowadzić w przestrzeni ekspozycji lub w klasie po zwiedzaniu.

scenariusz zajęć (PDF)
karta zadań ucznia (PDF)
▶ więcej o wystawie "Sztuka DC. Świt superbohaterów"

Jest to projekt zachęcający do wejścia w świat uczniów, dla których przygody superbohaterów z komiksów i filmów to codzienność kulturowa. Wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom, zaangażujecie Państwo młodzież w kształtowanie umiejętności tworzenia charakterystyki postaci, analizowania jej motywów i cech. Będziecie mieli też możliwość nawiązania do archetypów z mitologii greckiej i sposobów kreowania świata przedstawionego. Nie zabraknie również okoliczności, by porozmawiać z uczniami o bohaterstwie i spojrzeć na życie poprzez symbolikę bohatera.

Nasza lekcja jest w całości zaplanowana zgodnie z przebiegiem zwiedzania. Możecie Państwo dowolnie wykorzystać jej elementy, zmieniać ją i modyfikować, aby dostosować ją do potrzeb programu nauczania. Zachęcamy do kreatywnego korzystania z naszych pomysłów na godzinach wychowawczych, językach obcych, edukacji medialnej czy historii.

Przygotowaliśmy również skrócony opis i plan wystawy oraz zagadnienia, które można omawiać, wykorzystując prezentowane treści. Wskazujemy, które punkty z podstawy programowej można zrealizować podczas naszej lekcji.
Mamy nadzieję, że dzięki tej publikacji uda się wam przeprowadzić innowacyjne i interesujące zajęcia dla Państwa uczniów i uczennic.

Zakup/ rezerwacja warsztatów (prosimy wybrać odpowiednią datę i godzinę): https://bilety.ec1lodz.pl/dostepnosc.html?idg=46,
Informacja o grupie wiekowej i wybór scenariusza warsztatów: 42 600 61 00 wew. 1

Do zobaczenia na naszej wystawie!

autorki scenariusza: Anna Gnitecka, Agnieszka Mańczak
współpraca merytoryczna: Piotr Komorowski
projekt graficzny karty pracy i mapy: Marta Zawada
 

scenariusz zajęć (PDF)
karta zadań ucznia (PDF)
▶ więcej o wystawie "Sztuka DC. Świt superbohaterów"