Lato w EC1 Łódź – sierpień pełen wrażeń!

 

Połowa wakacji już za nami, ale w EC1 Łódź nie zwalniamy tempa i mamy dla naszych gości moc letnich atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydarzeń, które przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzających nas w sierpniu.

 

 

<< ZAPRASZAMY DO ŚLEDZENIA NASZEJ LETNIEJ OFERTY NA STRONIE >>

 

 

 

LETNIE BRZMIENIA

 

Wakacyjne koncerty biją rekordy popularności w EC1 Łódź! 

 

W sierpniu będziemy gościć aż siedmiu polskich wykonawców, którzy w trakcie plenerowych koncertów przed Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprezentują swoje największe przeboje.  Na łódzkiej scenie wystąpią: sanah, Brodka, Natalia Przybysz, KARAŚ/ROGUCKI, Kuba Badach, Sara. Cykl sierpniowych koncertów zamknie Vito Bambino, który gościł m.in. w teledysku Męskiego Grania, do którego zdjęcia odbywały się w EC1 Łódź.

 

<< DOKŁADNY HARMONOGRAM koncertów oraz BILETY można znaleźć na stronie >>

 

 

"MEET AT RIFT" - FESTIWAL GIER KOMPUTEROWYCH

 

19-21 sierpnia w EC1 Łódź w Hali Maszyn odbędzie się festiwal “Meet at Rift” - festiwal gier komputerowych z atrakcjami dla rodzin, dzieci i młodzieży. 

Meet at Rift to pierwszy w Polsce festiwal gier Riot Games, organizowany przez agencję GAM3RS_X.  Dla wszystkich przygotowanych będzie sześć tematycznych stref gier, gdzie każdy będzie mógł spróbować zagrać w wybrane tytuły. Event będzie też wyjątkową okazją na spotkanie gwiazd gamingu i lifestylu w dedykowanej strefie meet&greet. Kolejną atrakcja będzie cosplay, dzięki któremu przybliżone zostaną postacie ze świata gier.

Organizator przygotował też atrakcję dla Rodziców. Zapraszamy na pokaz, w trakcie którego objaśnione zostaną zasady gry największych tytułów. Będzie też można wziąć udział we wspólnej rywalizacji. Na koniec rozdane zostaną gadżety, które na pewno przydadzą się dzieciom przy kompletowaniu wyprawki do szkoły.

 

Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny. 

 

<< WIĘCEJ INFORMACJI >>

 

 

CHŁODNIA KOMINOWA 

 

Z poziomu piątego piętra ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1 zapraszamy do wjechania na szczyt najwyższego tarasu widokowego w Łodzi – Chłodnię Kominową. To tutaj wykonywane są najbardziej spektakularne panoramiczne widokówki naszego miasta.

 

Wstęp na taras widokowy możliwy jest po zakupie biletu wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

<< BILETY >> 

 

* Dla osób posiadających bilet wstępu na koncerty Letnich Brzmień w EC1 Łódź – wstęp wolny.

 

 

WIECZORY DLA DOROSŁYCH

<< BILETY >>

 

​11 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy na Wieczór dla Dorosłych zatytułowany "Oprowadzanie historyczne – PRL. Energetyczny Wieczór dla Dorosłych w pracującej elektrociepłowni". 

Nie będzie to zwyczajne zwiedzanie, przed naszymi gośćmi moc pracy – usterki, awarie i wybuchy. Poza dobrą zabawą i porozmawiamy o historii EC1 Łódź, a przez jej pryzmat o losach przemysłowego miasta i energetyce – tej dwudziestowiecznej, ale i tej z przyszłości, związanej z odnawialnymi źródłami energii.

 

<< BILETY >>

 

25 sierpnia 2022 o godz. 19:00 w trakcie ostatniego wakacyjnego Wieczoru dla Dorosłychopowiemy dlaczego używamy obcych określeń takich jak fake-news oraz post-prawda, porozmawiamy też, czy prawda faktycznie jest „przereklamowana”? Nauczymy jak uzyskiwaćwiarygodne informacje, co w dzisiejszym świecie stanowi spore wyzwanie. Wieczór „Fake News, w czasach post-prawdy” poprowadzi Jarosław Płuciennik – wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego. 

 

<< WIĘCEJ INFORMACJI >>

 

 

LETNIE PÓŁKOLONIE W CENTRUM NAUKI I TECHNIKI EC1

 

Zapisy wciąż trwają! 

Zachęcamy do wzięcia udziału w najbardziej kreatywnych zajęciach w centrum miasta. Zapraszamy odkrywców, detektywów oraz ekologów w wieku 7-12 lat. W trakcie zajęć dzieci poznają tajniki tropienia sprawcy, doświadczą małych i dużych odkryć, a także zbędą świat przyrody dzięki kwietnym opowieściom. Wszystko to pod opieką wykwalifikowanej kadry, która dba o kreatywny rozwój młodych umysłów.

Półkolonie trwają 5 dni, od poniedziałku do piątku. Opieka nad dziećmi zapewniona jest w godzinach 08:00 – 16:30.

 

W sierpniu zaplanowaliśmy cztery turnusy: 1-5 sierpnia, 8-12 sierpnia, 15-19 sierpnia, 22-26 sierpnia. Cena za 1 turnus półkolonii wynosi: 750zł. 

 

<< WIĘCEJ INFORMACJI >>

 

 

ULICA ŻYWIOŁÓW EC1 

 

Zapraszamy najmłodszych na radosną zabawę z żywiołami: wody, ognia, powietrza, ziemi oraz życia. 

W okresie wakacyjnym zachęcamy szczególnie do organizowania dziecięcych urodzin w „żywiołowych” przestrzeniach. W ramach tej oferty proponujemy dwa warianty. 

Wariant 1., to wejście na Ulicę Żywiołów i wynajęcie sali na przyjęcie urodzinowe.

Wariant 2. to wejście na Ulicę Żywiołów, wynajęcie sali na przyjęcie urodzinowe i dodatkowo poprowadzenie przez nas warsztatów o tematyce popularnonaukowej dla dzieci.  

 

<< WIĘCEJ INFORMACJI >>

 

 

KOSMICZNE POKAZY PLANETARIUM EC1

 

Planetarium EC1 zaprasza 12 sierpnia o godzinie 18:30 wszystkich fanów muzyki rockowej. 

W tym dniu proponujemy muzyczny pokaz specjalny "U2", w trakciektórego oddamy hołd największym przebojom zespołu. Przed nami widowisko muzyczne, łączące grę kolorów, abstrakcyjnych kształtów i figur geometrycznych z obrazami ilustrującymi jeden z najbardziej znanych zespół w historii rocka U2. Wyjątkowe doznania wizualne towarzyszą muzyce i stanowią z nią nierozerwalną całość, gwarantując niezapomniane przeżycia. 

 

<< BILETY w cenie 29 złotych dostępne na stronie >> 

 

PREMIERA W KINIE SFERYCZNYM

 

Wszystkich ciekawych tego, jaka przyszłość czeka Słońce i Ziemię zapraszamy już 16 sierpnia 2022 pod kopułę Kina Sferycznego Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie odbędzie się premierowy pokaz Planetarium EC1 „The Sun our living star - Słońce nasza żyjąca gwiazda”. Seans ten zainauguruje cykl gościnnych pokazów Planetarium EC1 pod kopułą Kina Sferycznego Centrum Nauki i Techniki EC1. Film odkryje sekrety Słońca. Opowie o jego narodzinach i formowaniu się planet. W trakcie premiery i późniejszych projekcji przedstawimy budowę naszej dziennej gwiazdy, jej skład chemiczny oraz reakcje termojądrowe, w których powstaje energia. Dzięki wyjątkowym zdjęciom z sond kosmicznych SOHO i SDO będzie można zobaczyć gwałtowne zjawiska związane z aktywnością Słońca. 

 

<< BILETY do kupienia na naszej stronie internetowej >>

 

* (Od 16.08.2022 w Planetarium EC1 rozpocznie się przerwa techniczna, związana z rozbudową budynku, w którym się znajduje. Na kosmiczne pokazy zapraszamy do Kina Sferycznego Centrum Nauki i Techniki EC1).

 

 

TME POLÓWKA

 

W wakacyjne poniedziałki tradycyjnie po godz. 21:00 zapraszamy do wspólnego oglądania kina „pod chmurką”.

W ramach wydarzenia TME Polówka 2022 Sekcja: Jeszcze Polska! na terenie EC1 Łódź zaprezentujemy najlepsze polskie produkcje. Przed nami pięć produkcji, a będą nimi: „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, przejmujący – „Żeby nie było śladów”, „Wszystkie nasze strachy”, „Zupa nic” autorstwa Kingi Dębskiej oraz „Lokatorka” wieńcząca wakacyjne spotkania. Wydarzenie jest bezpłatne.

 

<< REPERTUAR dostępny jest na stronie >>

 

 

OSCAROWY SPACER 

 

Łódzi Miasto Filmu Unesco zaprasza do wspólnego spacerowania „Szlakiem Oscarowym”. 

To propozycja dla łodzian i turystów, miłośników kina, ale także dla wszystkich tych, którzy chcieliby poznać mniej znaną historię miasta i odwiedzić miejsca, w których powstały sceny do wyjątkowych oscarowych tytułów. Szlak pozwala odkryć filmowe dziedzictwo Łodzi - miasta należącego do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie filmu. Dzięki opowieściom, które zapewnia przewodnik, dajemy możliwość poznania największych tajemnic powstawania polskich, oscarowych produkcji filmowych. 

Zapraszamy 13 i 27 sierpnia (sobota) o 16:00. Zakup biletów możliwy będzie w Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28, skąd również startują wszystkie letnie spacery. 

 

<< WIĘCEJ INFORMACJI >>