Kwiecień w Centrum Nauki i Techniki EC1

 

Szukasz pomysłu na spędzenie wolnego czasu w kwietniu? Centrum Nauki i Techniki EC1 przychodzi z kilkoma propozycjami.

 

 

WIECZÓR DLA DOROSŁYCH - 21 KWIETNIA, GODZ. 19:00

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w grze terenowej "Od węgla do uranu", która fabularnie ma formę rekrutacji do uruchamianej w przyszłości pierwszej w kraju elektrowni jądrowej.

Kandydatki i kandydaci do pracy przejdą w jej trakcie swoje wstępne szkolenia i testy. Prowadzący wyjaśniają mechanizmy powstawania promieniotwórczych pierwiastków, rozpadu atomu i wiele innych zagadnień, które wydają się być bardzo skomplikowane, ale dzięki zastosowanej formule dają się łatwo pojąć i zrozumieć. Wszystko odbywa się bowiem w formie aktywnej, bezpiecznej zabawy z wykorzystaniem multimedialnej ekspozycji największego w Polsce Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

W trakcie gry "Od węgla do uranu" grający będą musieli udać się w podróż, aby zakupić elementy niezbędne do zbudowania reaktora jądrowego, który następnie samodzielnie zmontują. Zmierzą się zatem z zadaniem transformacji z energii brudnej na czystą.

 

 

 

WEEKEND W LABORATORIUM - 22,23 KWIETNIA, GODZ. 13:00 i 16:00

 

Zapraszamy do udziału w rodzinnym świętowaniu obchodów Dnia Ziemi w laboratorium Centrum Nauki i Techniki EC1.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszamy na warsztaty, podczas których dokładnie przyjrzymy się glebom i ich właściwościom. W trakcie zajęć całymi rodzinami: wykonamy własne profile glebowe, zbadamy odczyn różnych typów gleb, poszukamy związku między jej barwą a składem chemicznym i znajdziemy odpowiedzi na pytania, czym jest sorpcja i jakie są jej rodzaje.

 

BILETY:

22 kwietnia, godz. 13:00 << KUP BILET >>

22 kwietnia, godz. 16:00 << KUP BILET >>

23 kwietnia, godz. 13:00 << KUP BILET >>

23 kwietnia, godz. 16:00 << KUP BILET >>

 

* Wiek uczestnikow: od 10. roku życia.