Komiksy dla dorosłych w Centrum Nauki i Techniki

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu to doskonała okazja, by na nowo (a może po raz pierwszy) nauczyć się czytać komiksy, poznać ich język i bogactwo tematyczne. Weź udział w wieczorze dla dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1 w piątek (28.08) o 19.00 i dowiedz się, dlaczego o komiksach można (a nawet trzeba) rozmawiać także nocą.

W świat komiksu dla dorosłego czytelnika wprowadzi nas Adam Radoń, dyrektor MFKiG w Łodzi i kierownik Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.

*** BILETY ***

„Komiksy są dla dzieci” – ile razy słyszałeś to zdanie, gry na ekrany kin wchodził kolejny blockbuster o superbohaterach? A może przebiegło ci to przez myśl, patrząc na księgarniane półki, uginające się pod ciężarem opowieści obrazkowych? O tym, że to mit, a komiks dla dorosłego czytelnika stanowi ważną gałąź współczesnej kultury, nie trzeba już wiele mówić. Warto jednak zrobić pierwszy krok i sięgnąć do tej nieskończonej biblioteki fascynujących opowieści: i tych rozgrywających się w fantastycznych światach, i tych osadzonych w naszej codziennej rzeczywistości.

Znajomość komiksów nieobowiązkowa!