Jak dojechać z Dworca Północnego?

Dworzec Północny obsługuje autobusy PKS oraz busy przewoźników prywatnych. Na sąsiadującym przystanku MPK wsiadamy w autobus linii 85A lub 85B (w obu przypadkach kierunek ŁÓDŹ FABRYCZNA) i wysiadamy na przystanku końcowym na dworcu Łódź Fabryczna. Wystarczy bilet 20-minutowy.

W każdym tramwaju (w pierwszym wagonie) i autobusie łódzkiego MPK (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne) znajduje się automat biletowy. Można w nich kupić bilety płacąc kartami płatniczymi, nie akceptują jednak gotówki. Turystom odwiedzającym Łódź na nieco dłużej polecamy raczej bilety 24-godzinne - opłata zwróci się już po czwartym-piątym przejeździe. Bilety aglomeracyjne są potrzebne tylko w sytuacji, gdy planujemy wyjazd poza administracyjne granice Łodzi. Pełną ofertę biletów komunikacji publicznej, w tym grupowych, można znaleźć na stronie MPK.

Z przystanku "Łódź Fabryczna" kierujemy się ulicą Kilińskiego w stronę ul. Tuwima i skęcamy w lewo. Wejście na teren kompleksu EC1 Łódź znajduje się na wysokości skrzyżowania ulic Tuwima i Dowborczyków. Pieszo można do nas dotrzeć także ul. B. Sass-Zdort.

Uwaga! Od poniedziałku 3 lutego 2020 r. wejście główne na teren EC1 Łódź znajduje się od strony skrzyżowania ul. Tuwima i Dowborczyków. Niedostępne są wejścia od ul. J. Hasa, tj. od strony dworca Łódź Fabryczna.

 

Mapa kompleksu EC1 Łódź z zaznaczonymi drogami dojazdu i dojścia