Gdzie lepiej udać się z dziećmi, do Planetarium czy Kina Sferycznego?

UWAGA: W pokazach mogą brać udział dzieci, które ukończyły 5. rok życia.

To zależy od kilku czynników. Młodszym uczestnikom łatwiej jest wytrzymać na krótszych pokazach, zatem wizyta w Kinie Sferycznym może być dla nich lepszym pomysłem. Z drugiej strony, oferta pokazów w Planetarium jest dużo szersza. W szczególności, w Planetarium można znaleźć kilka pokazów dedykowanych najmłodszym widzom („Kosmos dla najmłodszych”, „Legendy nocnego nieba: Perseusz i Andromeda”, „Polaris”), a w Kinie Sferycznym jeden („Molekularium”).

Większość pokazów w obu kopułach ma charakter uniwersalny. Pomocne w podjęciu decyzji mogą być opisy pokazów zamieszczone na naszych stronach internetowych (zawierające sugerowany minimalny wiek widzów). Zawsze też warto zapytać pracowników Działu Obsługi Klienta, którzy znają dobrze nasz repertuar i są w stanie udzielić wyczerpujących informacji na temat każdego pokazu oraz pozostałej oferty Planetarium i Kina Sferycznego.

Opisy pokazów wraz z informacją o zalecanym wieku widza można znaleźć na stronach poświęconych repertuarowi w Planetarium EC1 oraz odrębnemu repertuarowi filmów w Kinie Sferycznym.

Bilety do Kina Sferycznego kosztują 8 zł za pokaz 2D i 9 zł za pokaz 3D. Dodatkowo, aby obejrzeć film w Kinie Sferycznym, należy również zakupić bilet wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1 (pełny cennik).

Inne częste pytania