EC1 tworzy ofertę dla najmłodszych!

Już w roku 2019 w EC1 zacznie działać Strefa dla dzieci, skierowana do odwiedzających w wieku 3-10 lat.

 

 

Motywem przewodnim powstającej w EC1 Strefy dla dzieci będzie nauka w ruchu. Dzieci (w wieku 3-10 lat) będą miały możliwość skorzystania z dużej (prawie 1000 m2) przestrzeni ruchowej. Dodatkowo, w strefie warsztatowej organizowane będą liczne pokazy i zajęcia dla najmłodszych, podejmowane pod opieką wykwalifikowanych animatorów. Ofertę wzbogaci także escape room, w którym rozwiązanie zagadki przyczyni się do otwarcia drzwi tajemniczego pokoju. Myślą przewodnią, porządkującą przestrzeń Strefy będą żywioły otaczające człowieka.

W „Strefie rodzica”, wydzielonej w Strefie dla dzieci, opiekunowie będą mogli odpocząć, zrelaksować się, ale również – zapoznać się z inicjatywami skierowanymi do starszych odwiedzających. W przypadku zainteresowania skorzystaniem z konkretnej atrakcji EC1, opiekunowie będą mogli pozostawić dzieci pod opieką profesjonalnej kadry w specjalnie zaaranżowanej i bezpiecznej przestrzeni, a samodzielnie skorzystać z oferty EC1. 

W ramach Projektu pn. „Rozwój funkcji wystawienniczo-edukacyjnych Centrum Nauki i Techniki w Łodzi wraz z zapleczem warsztatowym”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, o łącznej wartości 20 mln złotych, uruchomiony zostanie również warsztat techniczny. Jego zadaniem będzie nie tylko bieżący serwis ekspozycji wszystkich centrów merytorycznych, ale również – tworzenie nowych wystaw.

Kolejnym etapem realizacji projektu, po opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego oraz koncepcji funkcjonowania strefy dla dzieci, jest wykonanie koncepcji pełnobranżowej oraz scenariuszy wystaw. Ogłoszenie o przetargu zostanie opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz na stronie bip.ec1lodz.pl. Planowany termin składania ofert to koniec września 2017.

Uruchomienie wspomnianych funkcjonalności nastąpi do końca 2019 roku.