EC1 Łódź na upalne dni - oferta dla dzieci pozostających w mieście

 

 

 

 

Przyjdź i odwiedź w nasze przyjemne, chłodne wnętrza. Skorzystaj z oferty wydarzeń, które przygotowaliśmy na upalne dni specjalnie dla najmłodszych.

 

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia Ulicy Żywiołów w EC1 Łódź.

 

To przyjazna rodzinom przestrzeń dla dzieci w wieku 3-10 lat. Służy ona pobudzaniu dziecięcej ciekawości. Ulica Żywiołów to 3 piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Jest podzielona na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia. Interaktywne eksponaty i stacje sprawnościowe spowodują, że czas spędzony w tym miejscu będzie niezapomnianą przygodą dla małych i dużych.

 

 

 

 

W okresie wakacyjnym zachęcamy szczególnie do organizowania urodzin w „żywiołowych” przestrzeniach.

 

W ramach tej oferty proponujemy dwa warianty.

 

Wariant 1., to wejście na Ulicę Żywiołów i wynajęcie sali na przyjęcie urodzinowe.

 

Wariant 2., to wejście na Ulicę Żywiołów, wynajęcie sali na przyjęcie urodzinowe i dodatkowo poprowadzenie przez nas warsztatów o tematyce popularnonaukowej dla dzieci. 

 

<< Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej >>

 

 

Ulica Żywiołów EC1 Łódź w swojej ofercie atrakcji przygotowała również nowe wakacyjne warsztaty sprawnościowe dla grup - Mądry jak kruk, zwinny jak galago.

 

W trakcie zajęć najmłodsi dowiedzą się, które zwierzęta mają wyjątkowe umiejętności. Wspólnie sprawdzimy, czy sprawność to tylko siła i zwinność oraz zobaczymy jak możemy wykazać się elastycznością, wykonując wiele karkołomnych i ciekawych zadań. Na wszystkich chętnych czekają niespotykane ćwiczenia na koordynację, równowagę i precyzję.

 

 

 

 

Zachęcamy również do wspólnego konstruowania w trakcie warsztatów „Szalony Konstruktor, czyli zabawa w budowanie”.

 

Razem z najmłodszymi spróbujemy wcielić się w tytułowego Szalonego Konstruktora, budując własną, niepowtarzalną konstrukcję. Przy okazji nasi najmłodsi goście pobawią się kołami zębatymi, łańcuchami, śrubami i kamieniami oraz poznają narzędzia i urządzenia wykorzystywane na placu budowy. Zajęcia te wspierają realizację zagadnień podstawy programowej wychowania przedszkolnego głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, technicznej i plastycznej, dlatego mogą być idealnym uzupełnieniem materiału dydaktycznego np. dla półkolonii.

 

Warsztaty na Ulicy Żywiołów w okresie wakacyjnym prowadzone są tylko dla grup zorganizowanych. Odbywają się w każdą środę, po uprzedniej rezerwacji telefonicznej. Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 6. roku życia.

 

<< Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową >>

 

 

 

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza młodszych gości do odwiedzania swojej stałej ekspozycji.

 

Pięć pięter wystawy kryje w sobie historyczne eksponaty, współczesne symulatory oraz gry komputerowe, które będą wspaniałą zabawą dla wszystkich ciekawych świata. Nasza wystawa pozwala prześledzić nie tylko historię wyjątkowego miejsca, jakim jest EC1 Łódź, ale i zapoznać się m.in. z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu oraz rozwoju wiedzy i cywilizacji, co na co dzień może stanowić prawdziwą zagadkę. Dostępne na wyciągnięcie ręki multimedialne elementy wystawy zaskoczą i zachwycą każdego.

 

<< Zapraszamy do zakupu biletów na naszej stronie internetowej, gdzie znajduje się cały harmonogram wydarzeń i lista atrakcji >>

 

 

 

Planetarium EC1 zaprasza całe rodziny na pokaz Kosmos dla najmłodszych.

 

Nieustannie przekonujemy, że Kosmos, to sprawa nie tylko dla dorosłych. W trakcie zapoznajemy dzieci z Układem Słonecznym — jego położeniem w Drodze Mlecznej, a także ze Słońcem i planetami. Następnie przedstawiamy gwiazdozbiory i opowiadamy o nieznanych mitach i legendach. Pokazujemy najciekawsze obiekty astronomiczne możliwe do zaobserwowania w danej porze roku (dlatego pokaz jest nieco inny latem a inny zimą). Za każdym razem kładziemy duży nacisk na interakcje z dziećmi, dlatego nasi prezenterzy nie tylko odpowiadają na pytania, ale wsłuchują się w ich opinie i inicjują dyskusje.  

 

 

 

Dodatkową atrakcją dla wszystkich małych fanów kosmosu w letnie, upalne poranki będzie seans Polaris.

 

To kultowa 45-minutowa propozycja dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, która będzie także świetną zabawą dla całych rodzin. Głównym bohaterem filmu jest  Vladimir – wesoły niedźwiedź polarny mieszkający na biegunie północnym, któremu dzielnie towarzyszy pingwin James – podróżnik z bieguna południowego, który uwielbia kolekcjonować śnieżki ze śniegu leżącego w różnych rejonach świata.

 

<< Bilety i cały repertuar tradycyjnie dostępne są na stronie internetowej >>

 

 

 

Zapraszamy do rodzinnego oglądania i fotografowania Łodzi z lotu ptaka.

 

Taką niepowtarzalną okazję daje Chłodnia Kominowa EC1 Łódź, która jest najwyższym punktem widokowym w naszym mieście. Ale to nie wszystko… Zjeżdżając kilka pięter w dół zachęcamy także do oddawania się chwili relaksu w zacienionym wnętrzu konstrukcji. Ciągle spływająca z góry chłodna woda i jej szumiąco-kojące dźwięki sprawią, że Chłodnia Kominowa w EC1 Łódź na stałe zapisze się, jako idealna lokalizacja na upalne dni w centrum miasta.

 

 

 

 

Zachęcamy do zakupu Wspólnego Biletu do EC1 Łódź i ZOO Orientarium w Łodzi.

 

To promocja, która umożliwia zwiedzenie dwóch najbardziej popularnych obiektów turystycznych w mieście w promocyjnej cenie 80 złotych. Kupując wspólny bilet można odwiedzić oba miejsca jednego dnia lub podzielić zwiedzanie na dwie wycieczki. Bilet zachowuje ważność przez 90 dni od pierwszej wizyty, co daje dużą elastyczność wyboru terminu.

 

<< Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej >>