EC1 Łódź bije rekordy odwiedzialności!

 

EC1 Łódź bije rekordy odwiedzalności!

W 2022 roku kompleks odwiedziło ponad 600 tysięcy osób!

 

 

 

Przez ostatnie lata instytucja EC1 Łódź Miasto Kultury intensywnie realizowała proces inwestycyjny mając na celu udostępnienie zwiedzającym bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej. W bieżącym roku  różnorodne propozycje atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, zaowocowały ogromnym sukcesem frekwencyjnym. W 2022 roku kompleks odwiedziło ponad 600 tysięcy osób, a to ponad pół miliona niezapomnianych przeżyć, spostrzeżeń, obserwacji, marzeń i planów.

 

Każdego roku EC1 Łódź zmienia się, wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania swoich gości. Wspólnie z nimi tworzone jest wyjątkowe miejsce, w którym każda spędzona chwila zapada na długo w pamięci. To dzięki rozmowom z odwiedzającymi stworzyliśmy  ofertę Ulicy Żywiołów, która w rok od rozpoczęcia działalności, dotarła do najmłodszych. Wielką popularnością cieszyły się także działania edukacyjne, prowadzone przez Centrum Nauki i Techniki EC1 – doceniane przez licznych uczniów i nauczycieli. Wyprodukowane zostały wartościowe i nagradzane produkcje filmowe, a miłośnikom kina udostępniono Oscarowy Szlak Filmowy w ramach projektu Łódź Miasto FIilmu UNESCO. Zakończono także przebudowy dla przestrzeni, które już w przyszłym roku  staną się domem dla Narodowego Centrum Kultury Filmowej i  Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Wybrani zostali partnerzy, z którymi instytucja buduje nowe ekspozycje stałe, które udostępnimy zwiedzającym już w przyszłym roku.

 

EC1 Łódź w 2022 roku to także niezliczone wydarzenia w tym m.in. kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, Promised Land Art Festival, Igrzyska Wolności, ,festiwale muzyczne Letnie Brzmienia i Great September, Light Move Festiwal, Festiwal Roślin, Międzynarodowa Wystawa Kotów, a także największe przedsięwzięcie w historii instytucji, czyli szczyt Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, podczas którego gościliśmy ponad 50 delegacji z różnych państw.

 

Nigdy nie zwątpiliśmy w poczucie sensu, że to co robimy jest ważne i istotne. Że ma znaczenie dla osób, które są odbiorcami naszej pracy. Nasze wspólne codzienne działanie zostawia po sobie wartościowy ślad, a EC1 Łódź stało się miejscem, które wpłynęło na emocje, myśli i działania  ogromnej ilości osób. Tymi słowami miniony rok działań instytucji podsumował Błażej Moder – dyrektor „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi.

 

Za nami niesamowity czas, a w perspektywie niezwykły nowy rok. Miasto Łódź będzie obchodzić w jego trakcie swoje 600. Urodziny. Z tej okazji planujemy zrobić duży prezent naszym gościom. Chcemy oddać w ich ręce ofertę, którą jeszcze mocniej nasycimy atrakcjami, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. mówi Agnieszka Nowicka, kierująca Wydziałem Marketingu i Komunikacji w EC1 Łódź.

 

W nadchodzącym roku chcemy życzyć wszystkim naszym sympatyczkom i sympatykom radości, optymizmu, motywacji do działania  i realizacji swoich planów. Dziękujemy, że jesteście z nami!  

 

Zapraszamy do EC1 Łódź i życzymy szczęśliwego Nowego Roku.