Dzień Ojca w EC1 Łódź

 

Dzień Ojca to święto, które należy spędzić w niezapomniany sposób. Dlatego warto obdarować Tatę szczegolnym upominkiem i skorzystać z oferty, którą przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję pomiędzy 23 a 26 czerwca. 🌞

 

 

 

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza całe rodziny do wspólnego zwiedzania swojej stałej ekspozycji. Pięć pięter wystawy kryje w sobie historyczne eksponaty, współczesne symulatory oraz gry komputerowe. Pozwalają one prześledzić nie tylko historię wyjątkowego miejsca, jakim jest EC1 Łódź, ale i zapoznać się m.in. z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu oraz rozwoju wiedzy i cywilizacji. Multimedialne elementy wystawy zaskoczą i zachwycą każdego. Niezapomnianym przeżyciem dla wielu będzie obejrzenie mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri, czy wejście na szczyt chłodni kominowej, z której to prezentuje się niesamowity widok na panoramę miasta. Ciekawą atrakcją dla małych i dużych będzie odwiedzenie specjalnej strefy CNiT EC1 – „Człowiek w Kosmosie”. Prezentowane w niej elementy stacji kosmicznej, czy maszyny treningowe dla astronautów  w imponujący sposób zdradzają tajniki pracy w Kosmosie. Zachęcamy do skorzystania z weekendowej oferty oprowadzania z przewodnikiem, a także wizyt indywidualnych w godzinach funkcjonowania Centrum. 

 

 

Oprócz wystaw tematycznych zachęcamy do skorzystania z oferty Kina Sferycznego, mieszczącego się w imponującej, srebrzystej kuli ulokowanej w środku Centrum Nauki i Techniki EC1. W trakcie pokazów zabierzemy wszystkich m.in. „W Kosmos i z powrotem”, udamy się z wizytą do „Astronautów”, a także uzyskamy „Kosmiczny Paszport”.  Filmy prezentowane w naszym Kinie uzupełniają i poszerzają wiedzę gości, wpływając na  pełniejszy odbiór interaktywnych elementów wystawy. Repertuar przygotowywany jest z myślą o wszystkich grupach wiekowych, dlatego pokaz będzie idealną propozycją dla całej rodziny (w pokazach mogą brać udział wszyscy powyżej 5 roku życia).

 

📽️ << Pełen repertuar dostępny na naszej stronie internetowej >> 📽️

 

25 i 26 czerwca o godzinie 12:00 zapraszamy na Spotkania w kręgu energii. W trakcie spotkania opowiemy jak korzystać z wydajnych urządzeń elektrycznych i używać ich w racjonalny sposób. Przekażemy jak można oszczędzać energię w domu w trakcie codziennych czynności, a także zdradzimy, które urządzenia używane przez nas na co dzień pobierają jej najwięcej. Dodatkowo uczestnicy warsztatu wjadą razem z przewodnikiem na dach Chłodni Kominowej, istotny punkt dla przetwarzania energii w zabytkowej łódzkiej elektrowni. Wspaniała propozycja na rodzinną edukację.

 

<< Bilety dostępne są na naszej stronie >>

 

            Planetarium EC1 na tę szczególną okazję dla wszystkich Ojców i nie tylko przygotowało Pokaz specjalny. 26 czerwca 2022 o godzinie 18:30 zapraszamy na niezwykłe widowisko muzyczne poświęcone muzyce U2. Zilustrowane animacjami i wizualizacjami na kopule Planetarium EC1 dzieło (pod kierownictwem Mike'a Murraya)  odda hołd największym przebojom zespołu. W czasie pokazu usłyszymy przeboje U2 z lat 1980-2004, takie jak "Where the Streets Have No Name", "With or Without You", "Beautiful Day", "Mysterious Ways" czy "Elevation", ale i kilka nieoczywistych kompozycji. Imponujący obraz w połączeniu z rewelacyjnym systemem nagłośnienia Dolby 5.1 powoduje, że fanów U2 czeka niezwykłe doznanie audiowizualne.

 

 

 

🎟️ << Bilety na seans w cenie 28 zł dostępne na stronie >> 🎟️

 

 

Pomysłem na spędzenie rodzinnego weekendu w będzie także udział w pokazie Kosmos dla najmłodszych” (kierowanym dla dzieci od 5 roku życia) w Planetarium EC1. W trakcie seansu dzieci zapoznawane są z Układem Słonecznym. Przedstawiamy i opowiadamy o gwiazdozbiorach Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy oraz innych obiektach widocznych na nocnym niebie. W trakcie prezentacji za każdym razem kładziemy duży nacisk na interakcje z dziećmi. Nasi prezenterzy nie tylko odpowiadają na pytania, ale także  wsłuchują się w opinie dzieci i inicjują dyskusje. Niezapomniane wrażenia dla każdego!

Zachęcamy do zakupu BILETÓW na te wydarzenie za pośrednictwem strony internetowej

🎟️ 25 czerwca 2022, godz. 10:30

🎟️ 26 czerwca 2022, godz. 10:30

 

            Ulica Żywiołów w EC1 Łódź nieustannie zaprasza do zabawy. To przestrzeń otwarta na rodziny z dziećmi w różnym wieku, dlatego maluszki i dorośli znajdą coś dla siebie. Ulica Żywiołów, to miejsce, którego ideą jest pobudzanie dziecięcej ciekawości i asystowanie w rozwoju indywidualnego potencjału. 3 piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Miejsce to podzielono na pięć stref tematycznych, związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia. Oprócz regularnie prezentowanej ekspozycji,  25 i 26 czerwca 2022 zachęcamy do skorzystania z dodatkowo płatnej oferty warsztatów „Jasne jak słońce 🌞. W trakcie zajęć uczestnicy poznają lepiej najbliższą Ziemi gwiazdę i dowiedzą się, jak bardzo wpływa na nasze życie. W asyście animatorów powstaną zegary słoneczne, a dodatkowo pokażemy coś, co zazwyczaj jest niewidzialne dla ludzkich oczu. Ulica Żywiołów porwie dzieci w wir zabawy, rozpali emocje, pokaże jak współpracować z rówieśnikami i rówieśniczkami i da radość ze wspólnego odkrywania świata.

 

 

<< BILETY dostępne na naszej stronie internetowej >>

🎟️ 25 czerwca 2022, godz. 12:00

🎟️ 26 czerwca 2022, godz. 12:00

        

Razem z Zarządem Zieleni Miejskiej - oddział Zielona Łódź zapraszamy już 26 czerwca 2022 o godz. 12:00 zapraszamy wszystkich fanów dwóch kół do Centrum Nauki i Techniki EC1 na start EC1 Nakręca. To cykl czterech bezpłatnych wycieczek rowerowych, które w rekreacyjnej i zdrowej formie pozwolą poznać Energię Miasta. W ten weekend, jako dodatkową atrakcję, oprócz podziwiania zielonego krajobrazu miasta i okolic, proponujemy wejście do Grupowej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Sanitariuszek 66. Pracownicy GOŚ oprowadzą uczestników wycieczki po terenie obiektu i opowiedzą o tym jak on funkcjonuje.  Ze względu na to, w tym terminie wyjątkowo obowiązują zapisy na wycieczkę, które należy wysyłać na skrzynkę e-mail: kontakt@zielonalodz.info . Obowiązuję kolejność zgłoszeń. 

 

 

 

Zachęcamy również do rodzinnego spacerowania Szlakiem Łodzi Miasta Filmu UNESCO. To specjalnie przygotowana trasa, która prowadzi przez miejsca realizacji filmów uhonorowanych lub nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (łącznie 10 obiektów). Od kamienicy, w której mieszkała filmowa ciotka Idy - Wanda Gruz, aż do Parku Staromiejskiego, pod którym, w kanałach rzeki łódki, rozgrywały się sceny filmu nominowanego do Oscara pt. „W ciemności” Agnieszki Holland. Po drodze zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Miasta Łodzi i zobaczenia prawdziwej statuetki Oscara, przyznanej twórcom filmu dokumentalnego „Artur Rubinstein - l'amour de la vie”. Projekt ten powstał z inicjatywy Urzędu Miasta Łodzi . Realizowany jest przez „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi/Łódź Film Commission, we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej, Łódzką Organizacją Turystyczną i PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza.

 

 

 

 

▶️ << Spacer można realizować indywidualnie na podstawie trasy dostępnej na stronie >>