Dni Tabliczki Mnożenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w zbliżających się Dniach Tabliczki Mnożenia, które organizuje Centrum Nauki i Techniki EC1. Udowodnimy, że nawet tabliczką mnożenia można się bawić i nie trzeba się jej obawiać!

Dni Tabliczki Mnożenia będą odbywać się od wtorku 25 września do piątku 28 września w godzinach 9:00 — 19:00. Przygotowaliśmy szereg ciekawych zajęć, w których można będzie wykazać się  znajomością tabliczki mnożenia, dzięki jej znajomości rozwiązać proste zadania matematyczne lub zagrać w różnorodne gry.

 

Dni tabliczki mnożenia w Centrum Nauki i Techniki EC1

 

Aktywności będą podzielone na dwie części: animowaną przez pracowników CNiT (w godzinach 10 – 14) oraz taką, w której Zwiedzający samodzielnie będą uczestniczyć w przygotowanych grach i zabawach (w godz. 9 – 19). W programie między innymi:

•    Liczydło Gigant – zwykłe liczydła pomagają zwykle w liczeniu do 100. Nasze liczydła pozwalają liczyć do 1000. Bawimy się mnożąc liczby dużo większe niż zazwyczaj.
•    Szybkie mnożenie na palcach, patyczkach, kreskach. Zaskocz kolegów i rodzinę szybko i bezbłędnie mnożąc duże liczby! I to bez kalkulatora!
•    Gra na ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1. Poszukiwanie działań, wyników mnożenia, krzyżówki, hasła i dużo zabawy.
•    Matematyczne gry ćwiczące pamięć i spostrzegawczość.

Goście otrzymają przy kasach, okolicznościowe tabliczki mnożenia, opisy aktywności i miejsc, w których się odbywają oraz kartę Tabliczka mnożenia w EC1 z informacjami o EC1 podanymi w formie wyników działań do obliczenia.

Do zobaczenia od 5x5 września przez kolejne 2x2 dni!

Rezerwacje grupowe: tel. 42 600 61 00 wew. 1, e-mail: planetarium@ec1lodz.pl


Program zajęć i atrakcji

Nauczycieli (i nie tylko!) zapraszamy do pobrania specjalnego zestawu zadań przygotowanych z myślą o lekcji wstępnej lub podsumowującej.

W dniach 25-28 września w naszym Centrum czekają na Was następujące atrakcje:

1. Z prowadzącym, od 10:00 do 14:00

•    Mnożenie na tysiąckoralikowym liczydle. Będziemy mnożyć liczby dwucyfrowe i inne, których iloczyny wykraczają poza 100. Sprawdzimy też swoje umiejętności mnożenia liczb w pamięci. Zapraszamy do strefy przy kotle na II poziomie. W tej strefie czekają też inne gry i zabawy.

•    Zadania przy drewnianych tabliczkach mnożenia. Zapraszamy do chłodni kominowej na III poziomie. Tam także będziemy budowali największy sześcian z ponad 1000 klocków.

•    Gra zadaniowa „Żaby”. Zapraszamy na nią za kulę kina 3D, do przestrzeni przy kawiarence Rozdzielnia.

2. Bez prowadzącego, od 9:00 do 19:00

•    Dla tych, którzy chcą poszukać ciekawych zależności między liczbami w tabliczce mnożenia proponujemy zadania rozłożone w strefach wypoczynku. Trzeba będzie też uzupełnić wyniki, wpisując odpowiednie liczby w puste pola przygotowanych diagramów.

•    Proponujemy także grę MEMORY. Karty rozłożyliśmy w strefach wypoczynku.

•    Na naszej ekspozycji rozmieściliśmy grę Ścieżkami mnożenia o trzech stopniach trudności, dla najmłodszych, dla starszych i dla najstarszych. Trzeba wybrać poziom dla siebie, a następnie, zgodnie z regułami gry, obliczyć odpowiednie iloczyny i rozwiązać krzyżówkę. Na V poziomie Centrum, na tych, którym się to udało, czekają pamiątkowe dyplomy. Opis gry wraz z krzyżówką do pobrania w kasach.

•    Dla zainteresowanych EC1 i matematyką mamy zadania o dawnej Elektrowni Łódzkiej, w której murach znajduje się obecnie Centrum Nauki i Techniki. Nawet nie rozwiązując tych zadań do końca, można zebrać wiele ciekawych informacji.

Powodzenia!

 

Plakat Dni Tabliczki Mnożenia