Czym zaskoczy czerwiec w EC1 Łódź?

 

Ciepłe temperatury i dłuższe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, spotkań z przyjaciółmi i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. EC1 Łódź w czerwcu wypełnia swój kalendarz po brzegi i zaprasza do zapoznania się z najnowszą ofertą.

 

 

EC1 NAKRĘCA - 10 CZERWCA, GODZ. 11:00

Pompujcie koła i smarujcie łańcuchy, bo Centrum Nauki i Techniki EC1 wraz z Zieloną Łodzią, po raz kolejny zapraszają do wyruszenia we wspólną rowerową przygodę w ramach EC1 Nakręca.

10 czerwca o godz. 11:00 podczas drugiej wycieczki uczestnicy przejazdu będą kontynuować podróż szlakiem zielonych rejonów miasta, odwiedzając najbardziej pracowitą z łódzkich rzeczek - Jasień, czy miejsce, gdzie najkrótsza łódzka rzeka łączy się z najdłuższą.

Start wycieczki: godzina 11:00 spod wejścia do Centrum Nauki i Techniki EC1.

Finał wycieczki: Park Źródliska. Przejazd potrwa około 4 godzin, a dla wszystkich uczestników wydarzenia organizator przewidział PROMOCJĘ – bilet do Centrum Nauki i Techniki EC1 za jedyne 15 zł.

 

WEEKEND W LABORATORIUM - Destylacja i cytrusy - 17 i 18 CZERWCA, GODZ. 13:00 i 16:00

EC1 Łódź zapewnia, że po tych warsztatach żaden uczestnik nie będzie miał kwaśnej miny. Co sprawia, że cytrusy pachną tak orzeźwiająco? Jak wydobyć z nich ten charakterystyczny aromat?

17 i 18 czerwca o godz. 13:00 i 16:00 Laboratorium Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza na warsztaty, których głównym bohaterem będzie limonen, związek stosowany w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym, ale i nie tylko.

Zajęcia kierowane są do uczestników od 10. roku życia, a bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej.

 

WIECZÓR DLA DOROSŁYCH - Noc Kupały - 23 CZERWCA, GODZ. 19:00

Dlaczego nie wolno wchodzić do rzeki przed Kupałą? Z czego spleść wianek i jak łąkowa roślinność może wpłynąć na libido, stan świadomości czy łatwy poród?

Te i inne wątpliwości związane z Nocą Kupały zostaną rozwiane w trakcie najbliższego Wieczoru dla Dorosłych, 23 czerwca o godz. 19:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1.

Jesteście ciekawi, czy istnieje eliksir miłości i jak możemy wykorzystywać  rośliny by żyć pełniej?

Spotkanie poprowadzą Luiza Działowska oraz Liliana Misiak-Kluźbik - kierownik działu naukowo-oświatowego Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Bilety dostępne są na stronie oraz stacjonarnie w kasach EC1 Łódź.

 

RODZINNE WARSZTATY PSZCZELARSKIE - 24 CZERWCA, GODZ. 11:30

Chcecie spędzić niezapomniany rodzinny czas i udać się z wizytą do królowej pszczół?

24 czerwca o godz. 11:30 Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do udziału w specjalnych warsztatach pszczelarskich, podczas których zaprzyjaźnieni bartnicy zdradzą ciekawostki z życia najbardziej pracowitych owadów na Ziemi i opowiedzą o tajnikach swojej pracy.

Tego dnia dzieci razem ich z opiekunami będą mieli okazje zobaczyć jak wygląda prawdziwy sprzęt pszczelarski, dowiedzą się jakie inne produkty oprócz miodu otrzymuje się z pracy pszczół i udadzą się na dach, żeby zobaczyć pasiekę EC1 Łódź.

Bilety dostępne są na stronie i stacjonarnie w kasach EC1 Łódź.

 

 

LETNIE PÓŁKOLONIE W CENTRUM NAUKI I TECHNIK EC1 - START !!! 26 CZERWCA

Do końca roku szkolnego zostało tylko kilka dni, a EC1 Łódź już teraz zaprasza do zapisów na najbardziej energetyczne Letnie Półkolonie w Centrum Nauki i Techniki EC1.

3 tematy, 5 dni naukowej zabawy w niesamowitych przestrzeniach byłej elektrociepłowni. Wakacje z komiksem i grami, ekologiczne wakacje na zielono, poznawanie miasta z okazji 600-lecia Łodzi.

W ramach półkolonii uczestnicy udadzą się na przedpremierową wizytę do Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, poznają zwyczaje i sekrety z życia pszczół oraz dowiedzą się ciekawostek z przeszłości naszego miasta.

Zapisów należy dokonywać telefonicznie: tel. +48 539 997 693, a szczegóły znajdują się na stronie.

 

 

DINODZIEŃ DZIECKA - 3-4 CZERWCA

W weekend 3-4 czerwca EC1 Łódź zaprasza rodziny do wspólnego świętowania Dnia Dziecka.

Na terenie ekspozycji Ulicy Żywiołów dzieci będą miały możliwość wcielić się w rolę prawdziwych badaczy, odkrywając tajemnice dawnego świata. W specjalnie przygotowanym "stanowisku paleontologicznym", uzbrojone w szczotki i młotki, rozpoczną poszukiwania ukrytych skarbów przeszłości. Przeprowadzą wykopaliska, rozwiążą zagadki i upodobnią się do swojego ulubionego dinozaura.

Bilety można rezerwować za pośrednictwem strony lub stacjonarnie w punktach kasowych.

 

NOWA GWIAZDA W ŁÓDZKIEJ ALEI GWIAZD - 6 CZERWCA, GODZ. 13:00

6 czerwca o godzinie 13.00 w Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 68 zostanie odsłonięta gwiazda Sławomira Grünberga, reżysera i operatora filmów dokumentalnych, producenta filmowego i telewizyjnego.

W dorobku ma on ponad 50 filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, politycznej i ekologicznej. Krajowe i międzynarodowe uznanie zapewniły mu realizacje nawiązujące  do problemów osób z niepełnosprawnościami, środowisk LGBT oraz relacji polsko-żydowskich.

Fundatorem gwiazdy Sławomira Grünberga, 94. w Łódzkiej Alei Gwiazd, jest spółka Max Welt Entertainment.

Po uroczystości organizatorzy zapraszają na spotkanie ze Sławomirem Grünbergiem w Klubie 77, które odbędzie się o godzinie 13.30.

Szczegóły tego wydarzenia znajdują się na stronie.

 

 

SPACERY SZLAKIEM OSCAROWYM - START!!! 11 CZERWCA

Jaki ślad zostawili po sobie w Łodzi wielcy twórcy polskiej kinematografii – nominowani i laureaci nagrody Oscara? Czy byli oni jedynie związani z Łódzką Szkołą Filmową, a może ich produkcje powstawały w legendarnej Wytwórni Filmów Fabularnych?

EC1 Łódź zachęca do poznawania filmowej historii miasta i wzięcia udziału w serii spacerów z przewodnikiem szlakiem Łodzi Oscarowej i Oscarowych Twórców.

Pierwszy z nich wyrusza już 11 czerwca o godz. 11:00 spod wejścia do Centrum Nauki i Techniki EC1, a szczegóły znajdują się na stronie.

 

 

SEE BLOGGERS - 17-18 CZERWCA

Największy Festiwal dla Twórców Internetowych ponownie zagości w EC1 Łódź.

Od 16-18 czerwca w trakcie See Bloggers w Hali Maszyn EC1, spotkają się przedstawiciele środowiska influencerów i biznesu. Dzieląc się swoją wiedzą i doświadzeniem, będą oni edukować jak tworzyć wartościowe treści w internecie oraz kreować angażujące kampanie marketingowe.

Hasło dziewiątej edycji brzmi: czas się zatrzymać, i ma ono nakłaniać do zastanowienia się nad jakością i wartością współczesnych działań w mediach społecznościowych oraz miejscem ich prowadzenia.

Wśród zaproszonych do udziału w Festiwalu ekspertów znajdują się takie znane nazwiska jak: m.in. Martyna Wojeciechowska, Małgorzata Rozenek, Magda Mołek, Joanna Przetakiewicz, Tomasz Kammel, czy Dorota Wellman.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie.

 

 

MEET AT RIFT - 30 CZERWCA-2 LIPCA

Meet at Rift powraca w letniej odsłonie do EC1 Łódź. Znany społeczności gier Riot Games festiwal po raz kolejny odbędzie się w Łodzi, a dokładnie w Hali Maszyn EC1.

Wydarzenie rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do 2 lipca. Dotychczasowe edycje zaskarbiły sobie sympatię fanów gier i nie tylko. Na uczestników czekać będą rozgrywki esportowe na scenie głównej, strefy free to play, na których wygrać będzie można cenne nagrody, spotkania z topowymi gamingowymi influencerami oraz konkurs cosplay.

Szczegóły znajdują się na stronie.