Centrum Nauki i Techniki EC1

Centrum Nauki i Techniki zostało otwarte 7 stycznia 2018 roku. Jeżeli jesteście zainteresowani aktualną ofertą Centrum zapraszamy do witryny internetowej.

 

Więcej informacji. Kliknij tutaj!

 

 

W powstającym Centrum Nauki i Techniki EC1 równolegle tworzone są części merytoryczne ścieżek edukacyjnych, jak również elementy, które umożliwią sprawną obsługę gości, bezawaryjną pracę urządzeń czy właściwą identyfikacją wewnętrzną, dzięki której będzie można sprawnie poruszać się w dość skomplikowanej przestrzeni poprzemysłowego obiektu.

Zatwierdzony został projekt serwerowni, od tygodnia trwają już prace wyposażeniowe. Wkrótce zaczną się testy portalu internetowego. To bardzo ważne narzędzie w całym procesie komunikacji, umożliwiające m.in. zakup biletu czy zaplanowanie wizyty w kompleksie EC1.

Jeśli chodzi o ekspozycję, czyli „serce” CNiT, otrzymaliśmy projekty ścieżek edukacyjnych i jesteśmy w trakcie ich oceny. Pracujemy również z firmą Museko (jeden z partnerów konsorcjum QUMAK, które odpowiada za realizację projektu) nad rozplanowaniem elementów identyfikacji wizualnej w budynku. Pracujemy również nad projektem wykonawczym strefy wejścia.

Maping turbogeneratora w CNiT EC1

Łódzkie Centrum Nauki i Techniki (CNiT) to kolejny projekt z dziedziny kultury realizowany przez spółkę Qumak we współpracy z konsorcjantami. Technologiczny integrator notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odpowiadał m.in. za interaktywną wystawę stałą w Europejskim Centrum Solidarności oraz multimedialną wystawę dla Muzeum Śląskiego w Katowicach. Obecnie spółka realizuje ekspozycję w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wchodząca w skład konsorcjum - firma MUSEKO w ciągu ostatnich 10 lat zrealizowała projekty ekspozycji na terenie Estonii i Skandynawii.

Łódzkie Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie największą co do powierzchni tego typu placówką w kraju. Otwarcie planowane jest na jesień 2017 r.

Kino 3D w Centrum Nauki i Techniki EC1

Visualisation of equipment in Science Center

Wizualizacje eksponatów CNiT