Bukolika - premiera łódzka

Wajda School oraz Łódź Film Commission serdecznie zapraszają na łódzką premierę filmu "Bukolika" w reż. Karola Pałki, która odbędzie się w piątek 26 listopada 2021 r. w ramach 31. Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu".

To będzie niezwykły wieczór, ponieważ po projekcji w Fabryce Sztuki (Łódź, ul. Tymienieckiego 3) odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Karolem Pałką, które poprowadzi Jędrzej Słodkowski.

 

Bukolika - kadr z filmu - plecy kobiety idącej przez zarośla

 

Danusia i jej córka Basia żyją gdzieś na obrzeżach świata, zgodnie z rytmem i prawami natury - wśród zwierząt i duchów umarłych. Ich enklawa daje spokój i poczucie bezpieczeństwa, ale także tęsknotę za kontaktem z drugim człowiekiem. "Bukolika" to przypowieść o ludziach żyjących inaczej, czuła obserwacja, z której rodzi się ciekawość i próba zbliżenia.

Po roku naszej znajomości powiedziałem Basi, że chciałbym spełnić jedno jej marzenie. Basia po chwili namysłu zaczęła się śmiać. Odpowiedziała: „Jest jedna rzecz, ale Tobie i tak się nie uda tego zrobić” i wtedy wydarzyła się rzecz niezwykła. Stała się szczęśliwa, zaufała mi i zaprosiła do swojego niezwykłego świata — pełnego mistycyzmu, magii, ale też ogromnej tęsknoty za bliskością drugiego człowieka.

Dokument wyprodukowało Wajda Studio, a jego koproducentem jest EC1 Łódź - Miasto Kultury, które wsparło jego powstanie w ramach Łódzkiego Funduszu Filmowego. Operatorem Funduszu jest Łódź Film Commission.

🔸 piątek 26 listopada 2021 r. o godz. 18:00
🔸 w ramach Konkursu Filmów Dokumentalnych na 31. Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"
🔸 Fabryka Sztuki, Łódź, ul. Tymienieckiego 3
🔹 film trwa 70 minut
🔹 po projekcji spotkanie z reżyserem Karolem Pałką (poprowadzi je Jędrzej Słodkowski)
🔹 wstęp wolny

 

Bukolika - starsza kobieta siedzi na krześle z małym psem na kolanach, do nogi przytula się młoda kózka