Bilety na Festiwal Komiksu i Gier już dostępne

Tegoroczna — już 29. — edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier odbędzie się w Atlas Arenie od piątku 14 września do niedzieli 16 września 2018 r. Rozpoczyna się sprzedaż biletów na to wydarzenie: nasi goście mogą zdecydować się na trzydniowy karnet lub bilety jednodniowe. Do każdego będziemy dołączać specjalną opaskę, która pozwoli na wielokrotny wstęp do Atlas Areny (opaski będą ważne odpowiednio przez trzy dni lub na wybraną datę). Dzięki temu będzie można bez problemu m.in. skorzystać z oferty gastronomicznej w kompleksie.

Festiwal Komiksu  i Gier 2018

Bilety są już dostępne w kasach stacjonarnych EC1 Łódź – Miasto Kultury oraz online.
Dodatkowo bilety będzie można kupować w kasach Atlas Areny w czasie festiwalu (czyli od 14 do 16 września 2018 r.)

Ceny biletów wynoszą:

  • dla osób dorosłych: 38 zł (karnet trzydniowy) lub 20 zł (bilet jednodniowy).
  • dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat: 15 zł (karnet trzydniowy) lub 5 zł (bilet jednodniowy)

Goście 29. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier otrzymają wraz z opaską kupon rabatowy, który upoważni do 10% zniżki od ceny biletu wstępu do Centrum Nauki i Techniki w EC1 Łódź. Kupon będzie można zrealizować przez miesiąc, będzie ważny do niedzieli 14 października 2018 r.

Gwiazdami tegorocznego MFKiG będą m.in.:

  • Brian Azzarello — znany w Polsce z serii „100 Naboi”, „Loveless”, „Batman — rozbite miasto” oraz „Hellblazer”;
  • Mikel Janin — rysownik komiksów o Batmanie;
  • Peter Milligan  — światowej sławy scenarzysta (autor tomów wielu znanych serii: „Batman”, „X-Men”, „X-Statix”);
  • Markus „Mawil” Witzel („Bend” i „Możemy zostać przyjaciółmi”);
  • Sascha Hommer („Czworo oczu”);
  • William Maury — twórca komiksu „Sisters”.

…i wielu innych autorów, m.in. z Niemiec, Czech oraz Australii.

14 września 2018 r. zapraszamy na Dzień Komiksu Historycznego z wystawami, warsztatami i konkursami dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z autorami najnowszych tytułów poświęconych historii Polski, premiera albumu „100 na 100 — Antologia Komiksu na Stulecie Odzyskania Niepodległości” oraz prelekcje dla nauczycieli i edukatorów.

Na festiwalu nie zabraknie plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych, strefy targowej, gier planszowych, cyfrowych gier karcianych, stref Manga Corner i Star Wars, cosplay’a i wielu innych atrakcji. Swoje premiery będą miały liczne komiksy, w tym albumy dla dzieci wyłonione w konkursie im. Janusza Christy organizowanym przez wydawnictwo Egmont.

PROMISED LAND ART FESTIVAL

29 września 2018 r. odbędzie się Dzień Otwarty Promised Land Art Festival. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie to okazja do spotkania z najwybitniejszymi specjalistami branży grafiki, animacji i gier komputerowych. Szczegóły podamy niebawem, ale już dzisiaj można kupić zapewniający wejście bilet, który kosztuje 20 zł. Zachęcamy do tego gorąco, ponieważ tak jak w 2017 r. dostępnych jest tylko 500 miejsc. Pamiętamy, że nie wystarczyło ich wówczas dla wszystkich chętnych.

Podczas Dnia Otwartego będzie można skonsultować swoje projekty graficzne z zawodowymi artystami z CD PROJEKT RED oraz Division48. Aby wziąć udział w konsultacjach, weź ze sobą swoje prace — wydrukowane, na pendrive'ie czy dysku zewnętrznym. Z uczestnikami spotkają się m.in. Marek Madej, Sebastian Kalemba, Paweł Mielniczuk oraz Grzegorz i Marcin Przybysiowie. Na miejscu będą też rekruterzy CD PROJEKT RED!
Więcej informacji o konsultacjach.

 

Konsultacje portfolio - Dzień Otwarty Promised Land Art Festival

Więcej informacji o konsultacjach.

W sprzedaży są również dostępne bilety dla profesjonalistów na część główną Promised Land Art Festival. To legendarne już wydarzenie organizowane przez CD PROJEKT RED i EC1 Łódź — Miasto Kultury odbędzie się od 30 września do 3 października 2018 r. Do najważniejszych prelegentów tych wyjątkowych międzynarodowych warsztatów należą m.in. Matt Rhodes (Art Director studia BioWare), Rodrigue Pralier (Senior Character Artist w studiu Reflector Entertainment, a wcześniej Electronic Arts) i Daniel Peixie (Animator CG kalifornijskiego Walt Disney Animation Studio).

Więcej informacji na temat tegorocznego Promised Land Art Festivalu oraz link do zakupu biletów online zamieściliśmy w tym miejscu.

 

Plakat 29. Festiwalu Komiksu i Gier