Sukces "Pomiędzy słowami" na festiwalu w Gdyni!

Dobre wieści z Trójmiasta: na 42. Festiwalu Polskich FIlmów Fabularnych w Gdyni, który odbywał się od 18 do 23 września 2017 r., sukces odniósł film "Pomiędzy słowami" w reżyserii Urszuli Antoniak. Film zdobył dwie nagrody: za dźwięk i obraz.

"Pomiędzy słowami" to jeden z filmów, który uzyskał dofinansowanie z Łódzkiego Funduszu Filmowego, którego operatorem jest Łódź FIlm Commission (jeden z działów "EC1 Łódź - Miasto Kultury" w Łodzi). Występujemy tu nie tylko jako koproducenci; wsparliśmy produkcję także pomocą przy organizacji zdjęć na terenie Łodzi. Jesteśmy dumni z sukcesów wszystkich filmów wspieranych z Łódzkiego Funduszu Filmowego, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie.

Pomiędzy słowami - ANdrzej CHyra i Jakub Gierszał

Andrzej Chyra i Jakub Gierszał w filmie "Pomiędzy słowami" w reż. Urszuli Antoniak

Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałkiem. Spotyka Stanisława, swojego 55-letniego ojca z Polski. Michael widzi go po raz pierwszy. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.

Film we wrześniu miał swoją premierę na 42. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Zapraszamy do kin!