Planetarium EC1 jako jedyny obiekt z łódzkiego w konkursie POT

Z dumą informujemy, że nasze Planetarium EC1 — najnowocześniejsza tego typu placówka w kraju — zostało nominowane w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce! Konkurs prowadzi Polska Organizacja Turystyczna.

Nominacja dla Planetarium EC1 w konkursie POT

Planetarium EC1 od 8 stycznia 2016 r. odwiedziło ponad 131 tys. widzów. Placówka ma w swoim repertuarze różnorodne pokazy astronomiczne i popularnonaukowe a także widowiska muzyczne, takie jak „The Wall” grupy Pink Floyd. Warto zauważyć, że odwiedzające nas łódzkie szkoły płacą za bilet grupowy zaledwie 5 zł. Planetarium organizuje także autorskie wydarzenia, takie jak „Sfera Muzyki”, czyli cykl koncertów, podczas których wykonywanej na żywo muzyce towarzyszą specjalnie przygotowane animacje i wizualizacje prezentowane na ekranie sferycznym.

Planetarium EC1 wygrało ogólnopolskie plebiscyt magazynu National Geographic Traveler „7 Nowych Cudów Polski”.

Co wyróżnia Planateraium EC1? Doskonały obraz to zasługa 12 nowoczesnych komputerów i zastosowanej technologii — szycia pomiędzy poszczególnymi elementami ekranu są  niewidoczne, co pozwala na całkowite „zanurzenie się” w projekcję. Wrażenie potęguje dźwięk dolby sorround.

W  Planetarium EC1 Łódź znajduje się 110 miejsc siedzących z możliwością ustawienia foteli w najbardziej ergonomiczny sposób. Obiekt może pomieścić około 140 osób. Za całość  projektu, zapewnienia wyposażenia i oprogramowania odpowiada konsorcjum wrocławskiego A+V i amerykańskiego Evans&Sutherland. Warto dodać, że w Europie znajduje się tylko jedno planetarium o zbliżonych parametrach, jest ono w Lucernie, swego rodzaju prototyp względem łódzkiego, unowocześnionego obiektu.

Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt, że Planetarium mieści się w kompleksie zabytkowej łódzkiej elektrowni, która z kolei w 2013 r. otrzymała laur w konkursie architektonicznym „Bryła Roku” a w 2015 r. nagrodę „Power Award” w kategorii „miejsce wydarzeń” portalu branży spotkań czasopisma „Meeting Planner”.

Głosować można pod linkami:

http://turystyka.wp.pl/wybierz-najlepszy-produkt-turystyczny-w-polsce-zaglosuj-na-swoj-ulubiony-6062020966560385g

oraz

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,wid,18607854,wiadomosc.html

Aby nasz głos był prawidłowo policzony, na pierwszej stronie otwieranych linków (po zjechaniu w dół strony) w dołączonych SONDACH ZAZNACZAMY nasz obiekt.

Osoba do kontaktu:
Michał Kędzierski    
Kierownik Działu Marketingu i Komunikacji
m.kedzierski@ec1lodz.pl
539 997 692