Nowy pokaz Pink Floyd w Planetarium EC1

W Walentynki, 14 lutego 2018 r., odbędzie się premiera nowego pokazu muzycznego pod kopułą Planetarium EC1. Do wyprzedawanych w całości pokazów „Pink Floyd – The Wall” oraz „U2” dołączy album koncepcyjny z 1973 roku – „The Dark Side of The Moon” z wizualizacjami Starlight Productions (Salt Lake City, Utah, USA).

Premiera: środa 14 lutego 2018 r., godz. 20:00
Bilety są już dostępne w kasach EC1 oraz online pod adresem: bilety.ec1lodz.pl

"THe Dark SIde of The Moon" w Planetarium EC1

Choć najbardziej kultowym albumem zespołu Pink Floyd uznano powszechnie „The Wall”, to jednak właśnie „The Dark Side of The Moon” sprzedał się w znacznie większej liczbie egzemplarzy. Przez ponad czternaście lat zajmował miejsca w pierwszej setce listy „Billboard” a fani przywieźli do domów ponad 50 milionów egzemplarzy płyty — rzecz jasna w różnych formatach. Do dziś w sklepach znajdziemy CD i winyle, które od 45 lat znajdują kolejnych nabywców. Jedynym albumem w historii, który sprzedano w większej liczbie egzemplarzy jest „Thriller” Michaela Jacksona (obecnie ponad 110 mln sztuk).

Po walentynkowej premierze nowy pokaz muzyczny będzie można przez kilka tygodni oglądać i słuchać w piątki i soboty o godz. 20:00. Dzięki nagłośnieniu Dolby Surround 5.1, zastosowanemu pod kopułą Planetarium EC1 przeżycie będzie wyjątkowe — praktycznie nie do odtworzenia w warunkach domowych lub słuchawkach podłączonych do smartfonów.

Nie musimy chyba dodawać, że będzie… głośno.