Bilety na Festiwal Komiksu i Gier już dostępne!

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2017

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w tym roku w dniach 15-17 września. Najważniejsze wydarzenia jak co roku odbędą się w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego a wystawy towarzyszące będzie można oglądać w EC1 Łódź przy ul. Targowej 1/3. Bilety są już dostępne, organizatorami festiwalu są EC1 Łódź – Miasto Kultury i Stowarzyszenie Twórców „Contur”.


Bilety wstępu można kupować w kasach EC1 Łódź (ul. Targowa 1/3) oraz online (kliknij tutaj). W dniach odbywania się festiwalu pojawią się także w kasach Atlas Areny.

Ile będą kosztować? Trzydniowy dla mega-fanów tylko 28 zł (dla dzieci do 12. roku życia 15 zł) a jednodniowy 15 zł (dla dzieci do 12 roku życia 5 zł).


Gośćmi tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier będą m.in.:

  • Jim Lee – amerykański twórca komiksów superbohaterskich z wydawnictwa DC Comics,
  • Achdé – kontynuator  serii „Lucky Luke”,
  • Grzegorz Rosiński – rysownik legendarnego „Thorgala”,
  • Howard Chaykin – autor kanonicznych komiksów „Star Wars”,
  • Guy Delisle – twórca reporterskich nowel graficznych,
  • Simon Bisley – rysownik komiksów o Lobo.

Oczywiście nie zabraknie plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przeglądów portfolio, strefy targowej, Manga Corner, cospley’a i wielu innych atrakcji – w tym już czwarta edycja Game Jam, konkursu tworzenia gier komputerowych w ciągu jedynie 48 godzin.

Wydarzeniem będzie premiera 2 tomu antologii komiksów z legendarnego magazynu „Relax”, szykowanego przez Egmont Polska.

Festiwal to również:

  • 15. finały ESL Mistrzostw Polski w turniejach „Counter-Strike: Global Offensive” oraz „League of Legends” – zarówno o tytuły, jak i nagrody pieniężne, których pula wyniesie 260 000 złotych. Finalistów czterech drużyn z każdej gry, którzy pojawią się w Atlas Arenie, poznamy na początku września.
  • Fighting Games Challenge, na który wraz z MFKiG zapraszają CeX i Street Fighter Polska. Gry turniejowe w tym roku: Tekken 7, Guilty Gear Xrd - Rev 2, Injustice 2.

Godziny otwarcia festiwalu:
15 września 2017 (piątek): 1100 – 1800
16 września 2017 (sobota): 900 – 2000
17 września 2017 (niedziela): 900 – 1800

Godziny otwarcia i zamknięcia kas w Atlas Arenie będą o pół godziny wcześniejsze niż przestrzeni festiwalowych.

Więcej o wystawach towarzyszących już niebawem!


Bilety wstępu można kupować w kasach EC1 Łódź (ul. Targowa 1/3) oraz online (kliknij tutaj). W dniach odbywania się festiwalu pojawią się także w kasach Atlas Areny.