Wycieczki i zwiedzanie

 

Cieszymy się widząc ogromne zainteresowanie zwiedzeniem zabytkowej elektrowni EC1. Nic nie sprawia nam większej przyjemności, niż możliwość prezentacji naszego projektu: transformacji placówki przemysłowej w instytucję kultury, przesyłającej dziś do Łodzi i poza jej granice zupełnie inną energię: energię wiedzy i kultury. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, uruchamiamy dla Państwa możliwość zwiedzania EC1. W towarzystwie przewodników zapoznają się Państwo z historią miejsca, poznają etapy prac nad powstającym właśnie Centrum Nauki i Techniki czy Narodowym Centrum Kultury Filmowej oraz poznają przyszłość „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi i plany jej rozwoju.

Wycieczki po kompleksie EC1

 

DNI I GODZINY ORGANIZOWANIA WYCIECZEK BILETOWANYCH DLA GOŚCI INDYWIDUALNYCH

Czerwiec 2017:

Sobota 17 czerwca
- wycieczka pierwsza w godzinach 11:00 – 12:30
- wycieczka druga w godzinach 12:30 – 14:00
wycieczka trzecia w godzinach 13:30 – 14:30

 

Obowiązuje rezerwacja e-mailowa: biuro@ec1lodz.plZgłoszenia przyjmowane są do piątku 16 czerwca do godz. 15:00.

Po otrzymaniu potwierdzenia, że są jeszcze wolne miejsca, uczestnicy wykupują bilety w kasie.

 

OPIS TRASY ZWIEDZANIA KOMPLEKSU EC1

Miejsce zbiórki dla uczestników zwiedzania znajduje się w holu głównym EC1 Wschód, przy kasie Planetarium, w której odbywa się też sprzedaż biletów wstępu do EC1 (5 zł bilet ulgowy, 8 zł bilet normalny)

Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika (pracownika EC1 Łódź - Miasto Kultury), który pokaże uczestnikom wycieczki unikalną, secesyjną Halę Maszyn w EC1 Wschód i nowoczesne przestrzenie budynku N, zbudowanego na śladzie dawnej kotłowni. W przypadku dobrej pogody, a przede wszystkim braku opadów atmosferycznych zwiedzający będą mogli wjechać na punkt widokowy, znajdujący się na tarasie (poziom 6), przy złej pogodzie zwiedzający wjadą na piętro 4, skąd zobaczą panoramę miasta, centrum Łodzi i  przebudowany Dworzec Łódź Fabryczna.

Następnie uczestnicy zjadą na poziom 2 gdzie będą mogli wejść do Sal Konferencyjnych nad Halą Maszyn (budynek S1).

Ze względów bezpieczeństwa  (trwające prace wyposażeniowe w związku z otwarciem interaktywnego Centrum Nauki i Techniki w zachodniej części kompleksu), w trakcie zwiedzania będzie ograniczona możliwość wejścia do pomieszczeń Sterowni, Kotłowni, Maszynowni EC1 Zachód.

Planowany czas zwiedzania wynosi od godziny do półtorej.

 

REZERWACJA MIEJSC, WYKUP BILETÓW, ZNIŻKI, INFORMACJE REGULAMINOWE

Zakup biletów wstępu do kompleksu EC1 jest możliwy tylko w kasie „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi, na poziomie 0 przy Planetarium, w dniu konkretnej wycieczki. Ze względu na charakter zwiedzanych przestrzeni, liczba uczestników jednej wycieczki jest ograniczona do 50 osób. Z tego powodu prowadzimy system zapisów elektronicznych; osoby chcące zakupić bilet wstępu do EC1 prosimy o wysłanie maila z informacją o terminie i wybranej godzinie wycieczki (11:00 lub 12:30) i liczbą osób na adres: biuro@ec1lodz.pl

Jedna osoba może dokonać rezerwacji mailowej na maksymalnie 10 biletów indywidualnych.
Z uwagi na szczególny charakter zwiedzanych przestrzeni, w wycieczkach nie mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 4-ego roku życia. Dzieci do 12-ego roku życia powinny uczestniczyć w wycieczce pod opieką rodziców lub opiekunów.
Uczestnicy muszą stawić się punktualnie o godzinie rozpoczęcia wybranej wycieczki przy punkcie kasowym. Ze względu na charakter i trasę wycieczki, po jej rozpoczęciu nie ma możliwości dołączenia do odwiedzających.
Przebieg trasy zwiedzania jest każdorazowo ustalany przez Dział Zadań Komercyjnych i Wydarzeń, i może ulegać zmianom w związku z wydarzeniami i działaniami odbywającymi się na terenie kompleksu EC1.
W związku z działaniami związanymi z wyposażaniem obiektów wchodzących w skład kompleksu EC1, przewodnik nie gwarantuje, że przebieg trasy zwiedzania będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób z dysfunkcją narządów ruchu i o ograniczonej motoryce.

 

BILETY
Bilet normalny - 8 złotych z VAT (8%)
Bilet ulgowy - 5 złotych z VAT (8%) przysługuje dzieciom w wieku do 13. roku życia, osobom uczącym się (do 26. roku życia), osobom mającym ukończone 60 lat oraz osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. W przypadku zakupu biletów ulgowych konieczne jest posiadanie dokumentu potwierdzającego uprawnienie do ulgi.