Jak dojechać z dworca Łódź Kaliska?

Na początek kilka słów wstępu dla podróżujących pociągami. W systemach rezerwacyjnych przewoźników kolejowych (oraz np. komercyjnych aplikacjach na smartfony) nie wystarczy wyszukać połączenia z Łodzią jako taką. Wiele pociągów dojeżdża i zatrzymuje się tylko na stacji Łódź Kaliska albo tylko na Łodzi Widzewie. Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarkę tylko jeden z nich, dostaniemy bardzo okrojoną liczbę połączeń. Możemy też się — zupełnie niepotrzebnie — przestraszyć przesiadki. Radzimy wyszukiwać po kolei co najmniej dwa dworce docelowe: Łódź Kaliską i Łódź Widzew.

W każdym tramwaju (w pierwszym wagonie) i autobusie łódzkiego MPK (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne) znajduje się automat biletowy. Można w nich kupić bilety płacąc kartami płatniczymi, nie akceptują jednak gotówki. Turystom odwiedzającym Łódź na nieco dłużej polecamy raczej bilety 24-godzinne, które „zwracają się” już po czwartym-piątym przejeździe. Bilety aglomeracyjne są potrzebne tylko w sytuacji, gdy planujemy wyjazd poza administracyjne granice Łodzi. Pełną ofertę biletów komunikacji publicznej, w tym grupowych, można znaleźć na stronie MPK.

Dojazd do EC1 z dworca Łódź Kaliska

Łódź Kaliska — z największego obecnie łódzkiego dworca kolejowego i autobusowego dojazd jest stosunkowo prosty: należy przejść na wschodnią stronę Al. Włókniarzy (pod estakadą) i wsiąść w autobus 80 na przystanku „Włókniarzy — Łódź Kaliska estakada”. Prosimy pilnować kierunku, na wyświetlaczu powinien znajdować się napis WYDAWNICZA. Wysiadamy na dziewiątym przystanku (Nawrot — Targowa) i po kilkuminutowym spacerze ulicą Targową w kierunku północnym jesteśmy na miejscu. Powrót na dworzec będzie jeszcze prostszy, gdyż w ten sam autobus 80 wsiądziemy znacznie bliżej, bo już na ulicy Tuwima (przystanek Tuwima — Targowa). Jeżeli nie zdecydowaliśmy się na bilet dobowy, powinniśmy skasować bilet czasowy upoważniający do jazdy przez 40 minut.

Dojście z ul. Nawrot do EC1 Łódź