Jak dojechać autobusem?

W pobliżu „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi znajdują się przystanki autobusów 74, 74A, 74B, 80 i 83.

Po zakończeniu budowy dworca Łódź-Fabryczna dojazd komunikacją miejską będzie znacznie szybszy i łatwiejszy, ale na razie musimy uzbroić się w cierpliwość. W każdym tramwaju (w pierwszym wagonie) i autobusie łódzkiego MPK (Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne) znajduje się automat biletowy (płatność tylko kartami płatniczymi).

Nasi goście przyjeżdżający ze wschodniej strony miasta powinni wysiąść na przystanku "Planetarium EC1" (Tuwima — Targowa) a następnie przejść pieszo dosłownie kilkadziesiąt kroków. Do autobusów tych można wsiąść w okolicy estakady i zarazem węzła przesiadkowego Kopcińskiego — Tuwima. Tutaj z kolei dojeżdżają autobusy 56, 67, 70, 70A, 70B, 85, 85A i 96.

Mapa dojazdu do EC1 autobusem ze wschodu Łodzi

Gościom przyjeżdżającym z północnej, południowej i zachodniej części miasta proponujemy dojechać do skrzyżowania al. Kościuszki i Zamenhofa tramwajami 1, 2, 3, 6, 11, 16, 16A i następnie przesiąść się w autobusy linii 74, 74A, 74B, 80 lub 83 pod budynkiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wysiąść należy na trzecim przystanku, Nawrot — Targowa. Stąd czeka nas kilkuminutowy spacer na północ, w kierunku dworca Łódź-Fabryczna.

Dojazd autobusem do EC1 od strony wschodniej