Łódź Film Commission

Rusza nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego - edycja 2018

EC1 Łódź - Miasto Kultury ogłasza kolejny nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. Jest to już trzecia edycja konkursu realizowana na zasadach koproducenckich, a jedenasta od początku istnienia funduszu.

Dotychczasowa działalność Funduszu to blisko siedemdziesiąt wspartych finansowo produkcji filmowych, w tym m. in. nagrodzona Oskarem „Ida” w reż. Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oskara „W ciemności” w reż. Agnieszki Holland, „Powidoki” w reż. Andrzeja Wajdy, „Pomiędzy słowami” w reż. Urszuli Antoniak.

Jak co roku, zgłaszane mogą być wnioski dotyczące produkcji filmów fabularnych pełnometrażowych, dokumentalnych i animowanych, które powiązane są z Łodzią lub regionem łódzkim poprzez miejsce realizacji zdjęć lub miejsce postprodukcji. Nabór wniosków trwa do 9 lutego 2018 r. do godziny 16:00, wnioski należy składać w sekretariacie EC1 Łódź  - Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3. Wniosek należy przesłać również w wersji elektronicznej, zgodnie z regulaminem, na adres: konkurslff@ec1lodz.pl.

Wszystkich Producentów zamierzających wejść w koprodukcję z EC1 Łódź zapraszamy do pobrania kompletu dokumentów w formie pliku ZIP zawierającego m.in. edytowalny plik wniosku (.DOCX) oraz materiały w formacie PDF.


 

Łódź Film Commission zapewnia kompleksową i profesjonalną pomoc producentom filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, a także programów telewizyjnych, spotów reklamowych, wideoklipów, filmów korporacyjnych, gier komputerowych i wszelkich innych form produkcji audiowizualnej. Każdy projekt otrzymuje pełne wsparcie obejmujące:

  • pomoc w wyszukiwaniu lokalizacji filmowych;
  • dostarczanie informacji o firmach i specjalistach zajmujących się produkcją filmową, a także firmach i instytucjach wspierających tę branżę;
  • dostarczanie informacji nt. dostępnych zasobów infrastrukturalnych miasta;
  • pomoc w uzyskiwaniu wszelkiego typu zezwoleń;
  • pomoc w rozmowach z właścicielami obiektów.

Wsparcie Łódzkiej Komisji Filmowej - od pierwszego kontaktu do momentu podjęcia decyzji o realizacji zdjęć w Łodzi - jest bezpłatne. Po dokonaniu wyboru obiektów zdjęciowych Producent może korzystać z dalszego wsparcia Komisji po uprzednim wniesieniu opłaty. Zakres świadczonych przez Komisję usług, wysokość opłaty oraz warunki współpracy opisuje przyjęty Zarządzeniem dyrektora „EC1 Łódź – Miasto Kultury” „Regulamin świadczenia usług w zakresie produkcji filmowej”.

Komisja należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Komisarzy Filmowych (AFCI), Polskiej Komisji Filmowej oraz sekcji regionalnych funduszy filmowych w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych.
 

Zespół Łódź Film Commission:

Dane adresowe: Łódź Film Commission / EC1 Łódź - Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź

 

 

 

Powidoki / Afterimage - reż. Andrzej Wajda

 

"Marie Curie" - reż. Marie Noelle

 

Bikini Blue - reż. Jarosław Marszewski

 

Las, 4 rano - reż. Jan Jakub Kolski

 

Wspomnienie lata - reż. Adam Guziński